Trwa ładowanie...
d116c95
d116c95

Zmiany w zarządzie PKN Orlen (krótka)

Rada nadzorcza PKN Orlen odwołała Marka Podstawę z zarządu płockiego koncernu i powołała do niego jako wiceprezesa Mirosława Kochalskiego oraz jako członka Zbigniewa Leszczyńskiego - poinformowała w poniedziałek spółka.
Share
d116c95

Podstawa zasiadał w zarządzie PKN Orlen od 2012 r., odpowiadając tam za sprzedaż. Wcześniej, od stycznia 2009 r., był dyrektorem wykonawczym płockiego koncernu ds. sprzedaży detalicznej.

Po zmianach dokonanych w poniedziałek przez radę nadzorczą PKN Orlen zarząd spółki liczy nie pięć, jak dotychczas, a sześć osób. W zarządzie spółki pozostali m.in. Sławomir Jędrzejczyk - wiceprezes płockiego koncernu ds. finansowych oraz członkowie: Piotr Chełmiński - odpowiedzialny za rozwój i energetykę, a także Krystian Pater - odpowiadający za produkcję.

Prezesem płockiego koncernu jest Wojciech Jasiński, powołany na to stanowisko w połowie grudnia 2015 r., gdy rada nadzorcza odwołała z zarządu ówczesnego szefa spółki Jacka Krawca.

Zgodnie ze statutem PKN Orlen, zarząd spółki może liczyć od pięciu do dziewięciu członków, łącznie z prezesem i wiceprezesami. Członków zarządu powołuje i odwołuje rada nadzorcza płockiego koncernu z wyjątkiem jednego, w sprawie powołania i odwołania którego decyzję podejmuje minister Skarbu Państwa, do czasu zbycia przez Skarb Państwa ostatniej akcji spółki.

d116c95

Podziel się opinią

Share
d116c95
d116c95