Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
27-01-2016 10:40

Znamy już finalistki VII edycji konkursu Bizneswoman Roku!

Właśnie zakończył się I etap konkursu Bizneswoman Roku. Oznacza to, że znamy już nazwiska finalistek w czterech kategoriach: Debiut Roku, Moja Firma, Korporacja i Działalność na Rzecz Kobiet. O tym, kto zdobędzie tytuł Bizneswoman Roku dowiemy się podczas gali finałowej już 25 lutego 2016 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Znamy już finalistki VII edycji konkursu Bizneswoman Roku!Źródło: Materiały partnerskie, fot: Materiały partnerskie
d25rjbc

Jak co roku, oprócz czterech statuetek, jedna z finalistek otrzyma także nagrodę publiczności. Każdy internauta może oddać głos na swoją faworytkę na stronie www.forbes.pl/bizneswomanroku . Głosowanie potrwa do 24 lutego 2016. Dodatkowo uczestniczki konkursu mają szansę otrzymać nagrodę specjalną ufundowaną przez firmę GTECH za dokonania w świecie nowych technologii.

W poprzednich edycjach konkursu w każdej z kategorii było wyłanianych po 5 kandydatek. Ze względu na bardzo wysoki poziom nadesłanych formularzy komisja oceniająca zdecydowała się w tym roku wytypować aż 7 pań zarówno w kategorii Korporacja jak i Moja Firma.

Kto masz szansę na tytuł Bizneswoman Roku 2015? Sprawdź już teraz!

d25rjbc

Oto lista elitarnego grona finalistek:

KATEGORIA: _ DEBIUT ROKU _

1. *Justyna Duszyńska i Maryna Tomaszewska - *_ Fashion Post _ – twórczynie portalu modowego promującego także młodych projektantów i kreatywne inicjatywy. Przemyślana i konsekwentnie wdrażana strategia marketingowa oraz współpraca z wyspecjalizowanymi dziennikarzami spowodowały, że Fashion Post uchodzi za jeden z najbardziej merytorycznych portali modowych w Polsce.

2. Karina Friedel - *_ Karina Products Processing _* - kobieta świetnie odnajdująca się w męskiej branży. Stworzyła firmę produkującą podzespoły z tworzyw sztucznych, które stanowią jedno z ogniw w procesie budowy innowacyjnych maszyn z branży energii odnawialnej, elektronicznej, czy ochrony środowiska.

3. Olga Malinkiewicz – _ Saule Technologies _ - liderka jednego z najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć w zakresie energetyki w Polsce i na świecie. Młoda naukowczyni, która wpadła na pomysł, jak uprościć proces produkcji ogniw perowskitowych.

d25rjbc

4. *Zuzanna Sielicka-Kalczyńska i Julia Sielicka-Jastrzębska – _ Whisbear Sp. z o.o. _* – założycielki innowacyjnego start-upu i twórczynie Szumiącego Misia Whisbear – zabawki wspierającej młodych rodziców, której szum uspokaja noworodki i starsze dzieci m.in. podczas kolek. Po roku działalności siostry Sielickie mogą pochwalić się rosnącą sprzedażą w Polsce i zagranicą, szeroką rzeszą fanów oraz nagrodami konsumentów.

5. Agnieszka Zembrzycka – _ Booksy International Sp. z o.o. _ - współzałożycielka globalnej firmy zajmującej się rezerwowaniem wizyt w branży usługowej. Istnieje na rynku zaledwie od półtora roku, a działa już na terenie Polski, USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, na Filipinach i w Indiach.

KATEGORIA: _ MOJA FIRMA _

1. Emilia Bańbura – _ Endurance _ - współwłaścicielka firmy oferującej systemy dystrybucji naturalnych soków Nektar Natura oraz porcjowanej kawy Lavazza. Obecnie współpracuje z klientami takimi jak: Pijalnie Czekolady WEDEL, Fornetti Polska, Hotele Sofitel, Novotel, Mercure, Diament czy Narvil.

2. *Agata Brucko-Stępkowska – _ Futuro Finance _* – założycielka firmy doradztwa i pośrednictwa finansowego, która oferuje spersonalizowane produkty finansowe jednocześnie tworząc miejsce pracy z wysokimi standardami zatrudnienia. Pod jej kierownictwem firma kilkuosobowa rozrosła się do 80 osobowego zespołu profesjonalistów.

d25rjbc

3. Monika Ferreira - _ Mała Lingua _ - założycielka ogólnopolskiej sieci franczyzowej wyspecjalizowanych szkół językowych dla dzieci i młodzieży. Stworzyła autorską metodę nauczania. Nawiązała współpracę z 40 partnerami franczyzowymi działającymi w ponad 150 miejscach w Polsce.

4. Joanna Komorniczak – _ Marka _*_ „My Tummy” _* – pomysłodawczyni ciążowej marki odzieżowej, która w ciągu 5 lat rozwinęła się na skalę międzynarodową obecną dziś w 30 krajach. Współpracuje ze światowymi graczami takimi jak Amazon i Alibaba.

5. *Adriana Piekarska – _ Exclusive Event _ –* właścicielka firmy organizującej eventy biznesowe i korporacyjne. W roku 2013 podjęła się zorganizowania eventu w najbardziej ekstremalnych warunkach w kraju pod kątem logistycznym, czyli na terenie Polskiej Sahary. Stworzyła także markę Event Intitute zajmującą się kompleksową edukacją branży eventowej.

6. Martyna Wójtowicz – _ Firma Flash _ - założycielka sieci placówek opieki nad dziećmi w województwie świętokrzyskim. Umiejętne wykorzystała fundusze UE w celu rozwoju działalności, zwiększania zatrudnienia oraz szkolenia kadr.

d25rjbc

7. Monika Żochowska i Ewa Dudzic - _ Phenicoptere Sp. z o.o. _ - założycielki start-upu, który po 3 latach działalności stał się globalną firmą kosmetyczną wartą kilkadziesiąt milionów złotych. Stworzyły innowacyjny produkt jakim jest GLOV – akcesorium do demakijażu. Obecnie jest on dostępny na czterech kontynentach.

KATEGORIA: _ KORPORACJA _

1. Anna Flis – BPH S.A. - _ Dyrektor Zarządzający, Departament Rozwoju Kompetencji Sieci Sprzedaży. _

Jest menedżerką i specjalistką m.in. w zakresie strategicznego zarządzania zespołami i zarządzania zmianą. Wprowadziła w życie projekt, którego celem była edukacja pracowników w zakresie obsługi klienta. Dzięki niemu Bank BPH awansował w rankingach Przyjaznych Banków tworzonych przez Newsweek i Forbesa.

2. Agnieszka Kosik – MediaCom Warszawa Sp. z o.o. _ – CEO _

d25rjbc

Ma ponad 20-letnie doświadczenie pracy w firmach z branży reklamowej. Pod jej kierunkiem zysk MediaComu wzrósł trzykrotnie i to w okresie, kiedy w Polsce nastąpiło spowolnienie gospodarcze i ograniczanie budżetów reklamowych. MediaCom dołączył do grona największych agencji mediowych, a spółka osiągnęła czołową pozycję w swojej kategorii pod względem efektywności realizowanych działań oraz profesjonalnego podejścia do obsługi klienta.

3. Bożena Leśniewska - Orange Polska SA - _ Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Komercyjnej Digitalizacji _

Jest specjalistką w zakresie m.in. zarządzanie strategiczne, zarządzanie sprzedażą, eCommerce, multichannel, business transformation. Pod jej nadzorem w 2015 roku Orange Polska otworzył 8 nowoczesnych, interaktywnych salonów sprzedaży - Smart Store.

4. Joanna Pawlak - Grupa Wirtualna Polska _ - Sales Key Clients _

d25rjbc

Jest managerem i ekspertem w zakresie m.in. rynku mediowego, e-commerce i negocjacji. Dzięki jej wiedzy, kompetencjom i doświadczeniu z dużym sukcesem udało się przeprowadzić spółkę przez bardzo trudny okres połączenia dwóch konkurencyjnych marek i struktur.

5. Anna Sakowicz – Starcom Sp. z o.o. – _ Członek zarządu, Chief Digital, Data&Analitics Officer SMG _

Od 15 lat w branży marketingowej. Innowacje, które od 2014 r. wprowadza w SMG, odpowiadają na nowe potrzeby biznesowe klientów agencji w obszarach BIG DATA, analityki i marketingu precyzyjnego. Restrukturyzacja przyczyniła się do wzrostu przychodów firmy i budowania partnerskich relacji z klientami.

6. Ilona Weiss – ABC Data S.A. - _ Prezes Zarządu _

Od 25 lat związana jest z rynkiem finansowym i inwestycyjnym oraz z firmami z branży technologii i IT. W styczniu 2015 objęła stanowisko prezesa ABC Data, a wprowadzone przez nią zmiany już po kilku miesiącach przyczyniły się do wzmocnienia pozycji firmy na rynku polskim i zagranicznym.

7. Małgorzata Wróblewska – SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny - _ Dyrektor Generalny _

Od początku kariery związana z obszarem edukacji. Kieruje rozbudowaną strukturą, na którą składają się m.in. kampusy w pięciu największych miastach w kraju. Między innymi dzięki jej konsekwencji SWPW stał się pierwszą uczelnią niepubliczną w Polsce, która zyskała status uniwersytetu.

KATEGORIA: _ DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ KOBIET _

1. Karolina Cikowska i *Van Anh Dam* – pomysłodawczynie _ Girls Code Fun _ - fundacji mającej na celu motywowanie i zachęcanie dzieci w wieku szkolnym (szczególnie dziewczynek) do zdobywania wiedzy w zakresie nowych technologii. Uczą programowania komputerowego i przekazują umiejętności umożliwiające sukces oraz lepsze zrozumienie współczesnego świata zdominowanego przez nowe technologie.

2. Katarzyna Gulczyńska – Prezes _ Fundacji Pokonaj Raka _, której celem działania jest pokazywanie na przykładach konkretnych osób, iż raka można pokonać, a po chorobie można wrócić do życia pełnego pasji i marzeń. Fundacja ma przekonywać o tym, że rak to diagnoza nie wyrok.

3. Joanna Pruszyńska-Witkowska - inicjatorka projektu _ Znane Ekspertki _, który promuje obecność kobiet w debacie publicznej i ma na celu zmianę stereotypowego obrazu eksperta w świadomości społecznej, gospodarczej i medialnej. Ułatwia mediom i organizatorom konferencji wybór ekspertek oraz kontakt z nimi.

4. Katarzyna Twarowska – Prezes _ Fundacji Liderek Biznesu _, której misją jest propagowanie idei równości i różnorodności w zarządzaniu oraz równomiernego dostępu do najwyższych stanowisk zarządczych. Fundacja stała się miejscem i platformą wymiany opinii i doświadczeń, gdzie każda kobieta znajdzie wskazówki, wsparcie oraz inspirację do ciągłego samodoskonalenia się i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

5. Urszula Wójtowicz – współzałożycielka _ Fundacji Force Feminite _, której celem jest promowanie wśród kobiet wiedzy na temat innowacyjnych rozwiązań telemedycznych m.in. w obszarze treningu mięśni dna miednicy. W czasie wykonywania opracowanego zestawu ćwiczeń pacjentka może obserwować na ekranie smartfonu działanie swoich mięśni dna miednicy.

Więcej o kandydatkach można dowiedzieć się na www.bizneswomanroku.pl oraz www.sukcespisanyszminka.plBizneswoman Roku to pierwszy ogólnopolski i jedyny stricte biznesowy konkurs dla przedsiębiorczych kobiet, w którym od sześciu lat honorowane i doceniane są kobiety realizujące ambitne projekty zawodowe. Wyróżnienie, poza prestiżem i satysfakcją, jest także okazją do nagłośnienia ich sukcesów. Kobiety coraz odważniej zdobywają różne obszary świata biznesu. Rozwijają firmy na skalę międzynarodową, sięgają po najwyższe stanowiska w korporacjach, angażują się w prospołeczne inicjatywy. W dalszym ciągu jednak, nie są widoczne w mediach. Inicjatywa Bizneswoman Roku powstała, by to zmienić.

Organizatorzy: Sukces Pisany Szminką

Partner strategiczny: GTECH (Grupa IGT), PZU

Partnerzy: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, PwC, Giza Polish Ventures, Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, Teraz Polska, Klub Polska Rada Biznesu, Instytut Monitorowania Mediów, Program Executive MBA@UW, Kancelaria OKW

Patroni medialni: Dziennik Gazeta Prawna, Polsat Cafe, Forbes.pl, Pierwszy Milion, Grupa Wirtualna Polska, Radio ZET Chilli, ITWIZ

d25rjbc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25rjbc