Trwa ładowanie...
d2t0zdc

Znamy majątek premiera. Przez rok oszczędności Morawieckiego stopniały o 280 tys. zł

Premier Morawiecki ma mniej oszczędności niż rok temu, ale droższe meble i więcej wartościowego sprzętu technicznego. W tym roku od KPRM dostał też ponad 200 tys. zł wynagrodzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki oszczędności ma mniej, ale lepiej wyposażone nieruchomości.
Premier Mateusz Morawiecki oszczędności ma mniej, ale lepiej wyposażone nieruchomości. (PAP)
d2t0zdc

Premier, podobnie jak wszyscy posłowie, na początku nowej kadencji Sejmu opublikował swoje najnowsze oświadczenie majątkowe. Z dokumentu wynika, że Morawiecki nadal jest człowiekiem bardzo majętnym.

W zestawieniu przyznaje, że w gotówce ma 5,1 mln zł i nie oszczędza w żadnej innej walucie. Premier nie ma też żadnych papierów wartościowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2t0zdc

W oświadczeniu znajdziemy też nieruchomości szefa rządu. Premier ma 150-metrowy dom na półhektarowej działce. Oprócz domu są tam jeszcze zabudowania gospodarcze. Premier szacuje, że ta posiadłość jest warta ok. 1,9 mln zł.

Mieszkanie, domy, działki i udziały w bliźniaku

To nie wszystko, bo do Morawieckiego należy również drugi dom o powierzchni ok. 100 metrów kwadratowych na działce ok. 3 tys. metrów kwadratowych. Wartość tego domu szef rządu oszacował na 3-3,5 mln zł.

d2t0zdc

Premier posiada także połowę szeregówki o powierzchni 180 metrów kwadratowych z działką ok. 400 mkw. o wartości ok. 600 tys. zł. Do tej długiej listy Morawiecki dopisał jeszcze: ponad 70-metrowe mieszkanie o szacunkowej wartości ok. 1,1 mln zł, działkę rolną o powierzchni 20 hektarów i wartości 200 tys. zł, zabudowę kuchenną za ok. 60 tys. zł, meble warte ok. 270 tys. zł i sprzęt techniczny za 20 tys. zł.

W oświadczeniu premier wpisał też uprawnienia do akcji banku Santander - o przybliżonej wartości do 350 tys. zł. Morawiecki zaznaczył jednak, że "nie osiąga z tego tytułu dochodu i nie posiada wiedzy, czy te uprawnienia mogą się zmaterializować".

Ponad 200 tys. zł za premierowanie

Mateusz Morawiecki przyznał również, że pożyczył siostrze 300 tys. zł, a przez rok tytułem wynagrodzenia za pracę otrzymał od KPRM - 208 tys. zł.

Porównaliśmy to oświadczenie majątkowe Prezesa Rady Ministrów z 11 listopada 2019 r. z tym złożonym według stanu na 31 grudnia 2018 roku.

d2t0zdc

Wtedy Mateusz Morawiecki deklarował ok. 5 milionów 380 tys. zł oszczędności. Czyli o całe 280 tys. zł więcej. Jeżeli chodzi o nieruchomości to nic się nie zmieniło.

Jest już tegoroczna zabudowa kuchenna o wartości ok. 60 tys. zł., ale pozostałe meble wycenione są na 195 tys. zł (w nowym oświadczeniu 270 tys. zł). W starym brakuje też sprzętu technicznego za 20 tys. zł.

Tu różnica na plus nowego oświadczenia wynosi zatem 95 tys. zł. W kategorii oszczędności z kolei jest duża strata - 280 tys. zł. Wyjaśnijmy, że nie może tu chodzić o pożyczkę dla siostry, bo premier deklarował ją już w oświadczeniu na stan 31 grudnia 2018.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2t0zdc

Podziel się opinią

Share

d2t0zdc

d2t0zdc