Trwa ładowanie...

Znów drożej w Alior Banku. To nie pierwsza podwyżka w tym roku

Strzyżenie klientów zaczęło się już na początku roku.

Znów drożej w Alior Banku. To nie pierwsza podwyżka w tym rokuFot: Joymaster/public domain
d25t2hr
d25t2hr

Od lipca opłata za wypłaty z bankomatu poniżej 100 zł i wyższe wymogi zwalniające z opłaty za kartę do konta oraz opłaty za przelewy ekspresowe. To już drugie w tym roku zmiany w tabeli opłat i prowizji Alior Banku.

Po mBanku i Raiffeisen Polbanku droższą bankowość znów zafundował klientom Alior Bank. To już druga podwyżka w tym roku. O marcowych zmianach w tabeli opłat informowaliśmy miesiąc temu w money.pl.

Podwyżki, które wejdą w życie od lipca, nie obejmą jednak wszystkich klientów. Jak poinformował bank, ominą posiadaczy Konta Wyższej Jakości oraz większości osób aktywnie korzystających z rachunku osobistego, w tym w kanałach cyfrowych.

"Zmiany wynikają z konieczności dostosowania wysokości opłat obowiązujących w Alior Banku do obecnych warunków rynkowych i związanych z nimi kosztów usług świadczonych przez bank" - zaznacza w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej bank. ##Co czeka klientów? Zmiany w taryfie dotyczą wybranych opłat, m.in. za operacje na rachunku w oddziale banku, a także wypłat gotówki w krajowych bankomatach.

d25t2hr

W placówkach banku gotówkę z bankomatów będzie można nadal podejmować bezpłatnie. Bank będzie pobierał 5 zł za wypłaty z bankomatu poniżej 100 zł. Klienci mogą nadal bezpłatnie wypłacać środki z bankomatów za pośrednictwem aplikacji BLIK.

Opłaty za wypłacanie gotówki z bankomatów będą mogli również uniknąć posiadacze kont: Rozsądnego, Osobistego i Korzystnego oraz Konta Osobistego Meritum i Konta Junior Meritum, którzy na rachunek, do którego wydana jest karta, zapewnią wpływy z tytułu wynagrodzenia, stypendium, renty lub emerytury.

O 1 zł wzrośnie również opłata za przelew do innego banku realizowany w oddziale lub placówce w przypadku m.in.: Konta Rozsądnego, Konta Internetowego czy Konta Alior Rachunki bez Opłat, które od 1 lipca będzie prowadzone pod nazwą Konto Rachunki w Pakiecie.

Jak zaznacza bank, przelewy w bankowości internetowej i mobilnej pozostaną wciąż bezpłatne.

d25t2hr

Mimo że kwoty maksymalne miesięcznej oraz rocznej wysokości zwrotu (odpowiednio 50 zł i 400 zł) w ramach cashbeck zostaną utrzymane, to obcięta zostanie premia za zakupy spożywcze, opłacone kartą do Konta Rozsądnego - z 1,5 proc. do 1 proc. ##Fala podwyżek Strzyżenie klientów banków zaczęło się już na początku roku. Pierwszy podwyżki ogłosił Deutsche Bank - już w połowie stycznia. Kolejne miały miejsce z początkiem lutego i potem w marcu – o czym informował direct.money.

W pierwszym kwartale 2017 r. ceny podniósł także mBank, Bank Pocztowy, Citi Handlowy, ING Bank Śląski i wspomniany Alior Bank. Istotne dla klientów podwyżki dotyczyły głównie kont, kart, wypłat z bankomatów czy obsługi w placówkach.

d25t2hr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25t2hr