Trwa ładowanie...
dkdux1m

ZPC Otmuchów planuje przejąć pakiet większościowy PWC Odra

06.05. Warszawa (PAP) - ZPC Otmuchów, po kupnie od Ipopema 21 FIZ AN 300 udziałów (100 proc.) spółki Colian Investment, posiadacza ponad 20 proc. kapitału zakładowego PWC Odra,...

Share
dkdux1m

06.05. Warszawa (PAP) - ZPC Otmuchów, po kupnie od Ipopema 21 FIZ AN 300 udziałów (100 proc.) spółki Colian Investment, posiadacza ponad 20 proc. kapitału zakładowego PWC Odra, zamierza przejąć pakiet większościowy Odry - poinformowano w komunikacie prasowym. Po walnym PWC Odry, zaplanowanym na 7 maja, Otmuchów i Jutrzenka mają usiąść do rozmów o współpracy w zakresie oferowanych przez tę spółkę produktów.

"Po transakcji nabycia udziałów w spółce Colian Investment będziemy dążyć do przejęcia pakietu większościowego akcji spółki PWC Odra, w której obecnie posiadamy bezpośrednio i pośrednio ponad 25 proc. kapitału zakładowego (...) Uważamy, że powiększenie naszej grupy będzie korzystne dla obu stron. Naszym celem jest zwiększenie efektywności PWC Odra poprzez wykorzystanie w większym stopniu mocy produkcyjnych oraz rozwój sprzedaży w nowoczesnych kanałach dystrybucji" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym Bernard Węgierek, prezes ZPC Otmuchów.

Z zamieszczonej w komunikacie wypowiedzi prezesa Jutrzenki, Jana Kolańskiego wynika, że negocjacje między spółkami toczyły się od pewnego czasu i jest on zadowolony z ich rezultatów.

"Z pełnym przekonaniem stwierdzam że udało nam się osiągnąć taką sytuację, w której wszystkie trzy spółki - PWC Odra, ZPC Otmuchów jak i Jutrzenka odniosą korzyści biznesowe" - poinformował Kolański.

dkdux1m

Po NWZA akcjonariuszy PWC Odra, które odbędzie się w dn. 7 maja br., Jutrzenka będzie kontynuować rozmowy z ZPC Otmuchów dotyczące szeroko pojętej współpracy w zakresie produktów oferowanych przez PWC Odra.

"Nie ukrywamy, że bardzo interesującym uzupełnieniem portfolio produktowego Jutrzenki byłaby np. chałwa, w produkcji której Odra jest liderem. Mamy nadzieję że w najbliższych tygodniach będziemy mogli poinformować o konkretnych ustaleniach" - dodał Kolański.

Wcześniej Jutrzenka i ZPC Otmuchów poinformowały w komunikatach prasowych, że Jan Kolański sprzedał 100 proc. udziałów w Colian Investment Ipopemie 21 FIZ AN, która z kolei odsprzedała je ZPC "Otmuchów" za blisko 7,08 mln zł.

ZPC Otmuchów zobowiązał się, jako wspólnik Colian Investment, do odbycia NWZA Odry z porządkiem obrad uwzględniającym podjęcie uchwał w przedmiocie zmiany siedziby firmy i zarządu spółki, pod karą umowną 1 mln zł.

dkdux1m

Ipopema 21 FIZ AN podlega natomiast karze umownej w wysokości 18 mln zł w przypadku, gdyby do daty zmiany zarządu zostały złożone dyspozycje dotyczące środków na rachunku bankowym Colian Investment, bądź zawarte umowy lub złożone oferty, których przedmiotem byłyby w szczególności akcje PWC Odra stanowiące własność tej spółki.

Przed nabyciem udziałów w spółce Colian Investment ZPC Otmuchów posiadał 196.950 akcji PWC Odra, co stanowiło 5,1 proc. kapitału zakładowego tej spółki oraz 4,3 proc. ogólnej liczby głosów na jej walnym zgromadzeniu.

PWC Odra jest producentem szerokiej gamy słodyczy. Do jej kluczowych wyrobów należą: chałwa, karmelki oraz praliny. W 2010 r. spółka osiągnęła przychody na poziomie 109 mln zł oraz zysk netto w wysokości 973 tys. zł. (PAP)

jow/ asa/

dkdux1m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkdux1m
dkdux1m