Zrobiła obiad za 90 groszy. Pokazała, co można ugotować

Choć, przy obecnych cenach żywności, wydaje się to nieprawdopodobne, jej udało się ugotować obiad za niecałą złotówkę. Tiktokerka przygotowała trzy propozycje. Niedowiarkom pokazała paragon.

oprac.  KARN
Ile kosztuje teraz przygotowanie polskiego obiadu?Tiktokerka pokazała, jak przygotować obiad za 90 groszy
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

- Złotówka za obiad? - pyta @marchewa92, tiktokerka, publikująca na swoim kanale rozmaite porady kulinarne. W jednym z ostatnich odcinków pokazała, jak ugotować tani obiad dla jednej osoby.

Obiad za niecałą złotówkę? Pokazała, że to możliwe

Autorka kupiła w sklepie cebulę, serca z kurcząt, porcję rosołową, wątróbkę, marchewkę, pomidorki koktajlowe, ziemniaki, pietruszkę i buraka. Kwoty zakupów pokazała w swoim filmie. Są widoczne na udostępnionych przez marchewę paragonach.

Najdroższy był zestaw z wątróbką z cebulką i ziemniakami. Na taki obiad tiktokerka wydała 93 grosze. Nieco tańsza była zupa buraczkowa na porcji rosołowej, która kosztowała kobietę 91 groszy. Najmniej marchewa92 musiała wydać na zupę z trzema pomidorami na serduszkach z kurcząt. Pomidorówka kosztowała ją 90 groszy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Szybki i prosty patent na obiad prosto z patelni. Każdy się nim zajada

Porcje nie były duże, lecz nie o to chodziło autorce nagrania. Kobieta chciała pokazać, że, nawet dysponując bardzo ograniczonym budżetem, można przygotować dla siebie ciepłe posiłki.

Wydał 5 zł na śniadanie na mieście

W WP Finanse pisaliśmy o innym blogerze, który pokazał, jak oszczędzić na jedzeniu. Dymitr Błaszczyk z kanału "Sprawdzam Jak" postanowił przetestować, jak tanio da się zjeść śniadanie w dużym mieście. Mężczyzna udał się do wrocławskiego baru mlecznego "Mewa". Wszystko to w odpowiedzi na informację od swoich widzów, że taki posiłek da się zjeść poniżej 5 zł. - Nie wierzę w to, dopóki nie sprawdzę - stwierdził youtuber.

Jajecznica z dwóch jajek na maśle kosztowała go 2,74 zł. Do tego doszła bułka za 1,39 zł. Masło kosztowało kolejne 91 groszy. Koszt całego śniadania w takiej wersji wyniósłby więc 5,04 zł.

Źródło artykułu: WP Finanse
To czytają wszyscy
Dopłaty do termomodernizacji. Oto szczegóły programu
Dopłaty do termomodernizacji. Oto szczegóły programu
FINANSE
Zmiany w prawie. Od nowego roku zakazy dotyczące ogrodzeń i bram
Zmiany w prawie. Od nowego roku zakazy dotyczące ogrodzeń i bram
FINANSE
Duże zmiany dla emerytów. Zacznie się za kilka tygodni
Duże zmiany dla emerytów. Zacznie się za kilka tygodni
FINANSE
Nowy obowiązek dla budujących i remontujących domy. Oto szczegóły
Nowy obowiązek dla budujących i remontujących domy. Oto szczegóły
FINANSE
Jedyna prywatna kopalnia planuje zwolnienia. Mogą dotknąć 754 osoby
Jedyna prywatna kopalnia planuje zwolnienia. Mogą dotknąć 754 osoby
FINANSE
Był jednym z najbogatszych Polaków. Dzisiaj ukrywa się w Afryce
Był jednym z najbogatszych Polaków. Dzisiaj ukrywa się w Afryce
FINANSE
Odkryj
Sprzedali mieszkanie, fiskus chce 100 tys. zł. Problem tysięcy Polaków
Sprzedali mieszkanie, fiskus chce 100 tys. zł. Problem tysięcy Polaków
FINANSE
Ukraińska sieć chce wejść do Polski. Mają ambitne plany
Ukraińska sieć chce wejść do Polski. Mają ambitne plany
FINANSE
Kultowy fast food w tarapatach. Ogromne straty w Europie
Kultowy fast food w tarapatach. Ogromne straty w Europie
FINANSE
Za tę maskotkę chcą nawet 800 dolarów. Powód jest na kokardzie kota
Za tę maskotkę chcą nawet 800 dolarów. Powód jest na kokardzie kota
FINANSE
Dostaną po pięć lat urlopu i 170 tys. zł odprawy. Oto szczegóły
Dostaną po pięć lat urlopu i 170 tys. zł odprawy. Oto szczegóły
FINANSE
To byłby cios w emerytów. W Sejmie petycja o zniesienie świadczeń
To byłby cios w emerytów. W Sejmie petycja o zniesienie świadczeń
FINANSE
ZATRZYMAJ SIĘ NA CHWILĘ… TE ARTYKUŁY WARTO PRZECZYTAĆ 👀