Trwa ładowanie...
dd4q03j

ZUE zainwestowała w tym roku w maszyny i urządzenia ponad 18 mln zł

Warszawa, 14.10.2015 (ISBnews) - ZUE zainwestowała już w tym roku łącznie ponad 18 mln zł w maszyny i sprzęt spółka, poinformowała spółka.

Share
dd4q03j

"Zakupy, których dokonaliśmy, są realizacją naszych zapowiedzi przekazanych akcjonariuszom na początku bieżącego roku. Zysk wypracowany w ubiegłym roku zarząd spółki przeznaczył na rozwój swojego potencjału i konsekwentnie realizuje założoną strategię" - powiedział prezes Wiesław Nowak, cytowany w komunikacie.

W I półroczu 2015 r. ZUE zakupiła od firmy Plasser& Theurer profilarkę tłucznia typu SSP 110 SW. We wrześniu tego roku Spółka zakupiła zmodernizowaną w zakładach Pesa lokomotywę M62. Teraz park maszynowy spółki wzmocniła oczyszczarka tłucznia Plasser&Theurer model RM 80 UHR.
"Maszyna w znaczący sposób wzmocni zaplecze sprzętowe spółki w segmencie projektów związanych z infrastrukturą kolejową, a także - zważywszy, iż koszt wynajęcia takiej oczyszczarki wynosi do 50 tys. zł dziennie " - czytamy w komunikacie.

Jak podkreślił prezes Nowak, zakupy wzmocnią pozycję spółki w przetargach.

"Jest szczególnie istotne w kontekście ogłoszonej niedawno przez PKP PLK wielkiej ofensywy inwestycji kolejowych, w ramach której planowane jest zrealizowanie do 2023 r. projektów o łącznej wartości 67 mld zł" - dodał Nowak.

dd4q03j

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, obejmującą m.in. roboty ziemne i budowę podtorza, systemy odwadniające oraz obiekty inżynierskie i kubaturowe, w tym stacje. W 2014 r. skonsolidowane przychody ZUE wyniosły 644 mln zł.

(ISBnews)

dd4q03j

Podziel się opinią

Share
dd4q03j
dd4q03j