Trwa ładowanie...
d31kuqd
zus
31-05-2007 07:47

ZUS rozłoży koszty procesowe na raty

Premier zobliguje ZUS do rozłożenia kosztów
procesowych zasądzonych na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
na dogodne dla emerytów raty - poinformował wicepremier Przemysław Gosiewski.

Share
d31kuqd

"Po rozważeniu aspektów prawnych, w sytuacji, w której nie jest możliwe z przyczyn prawnych odstąpienie przez ZUS od egzekwowania zasądzonych kosztów zastępstwa procesowego, chociażby ze względu na zagrożenie naruszenia dyscypliny finansów publicznych, Prezes Rady Ministrów zobliguje ZUS do rozłożenia tych kosztów na jak najbardziej dogodny system rat każdemu ze świadczeniobiorców, o ile ten zwróci się z wnioskiem do ZUS" - napisał w komunikacie wicepremier Gosiewski.

Harmonogram spłat rat ma być uzgodniony indywidualnie przez ZUS ze świadczeniobiorcą: "tak, aby nie istniała konieczność dochodzenia tych kosztów za pośrednictwem komornika".

Sprawa kosztów procesowych będzie przedmiotem obrad najbliższego posiedzenia Międzyresortowego Zespołu do Spraw Nadzoru Ubezpieczeń Społecznych.

W poniedziałek "Gazeta Wyborcza" napisała, że ZUS wyśle komorników do tysięcy emerytów. Chodzi o osoby, które złożyły do ZUS wnioski o przeliczenie ich emerytur. Twierdzą one, że ich emerytura (renta) za lata 1996-2005 została niewłaściwie obliczona.

d31kuqd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31kuqd
d31kuqd