Trwa ładowanie...
zus
+1
12-05-2016 12:52

ZUS wstrzymał przelewy emerytur i rent do SKOK-u "Arka"

Rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz poinformował, że wypłaty wstrzymano w wyniku decyzji KNF, która zawiesiła działalność SKOK "Arka".

ZUS wstrzymał przelewy emerytur i rent do SKOK-u "Arka"Źródło: Eastnews, fot: Piotr Kaminonka / Reporter / EastNews
d1okhhq
d1okhhq

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymał przelewy świadczeń emerytalnych i rentowych do Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej "Arka" w Dąbrowie Górniczej. Osoby, które miały tam rachunek, powinny podać ZUS nowy numer konta.

Rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz poinformował, że wypłaty wstrzymano w wyniku decyzji KNF, która zawiesiła działalność SKOK "Arka".

- Uspokajamy osoby, które obawiają się o swoją emeryturę, czy świadczenia - pieniądze nie będą wychodziły do tego SKOK - powiedział rzecznik. - Wstrzymaliśmy przelewy, wrócą też pieniądze, które miały trafić do tego banku - dodał Andrusiewicz.

Zaznaczył, że ZUS będzie się kontaktował z osobami, które miały tam konta i nie otrzymały świadczeń, ale zachęca też do samodzielnej wizyty w placówkach Zakładu. Andrusiewicz podkreślił - żeby ostrzec przed potencjalnymi oszustami - że nikt z ZUS nie będzie chodził do mieszkań, zmiany rachunku będzie można dokonać w siedzibie ZUS.

W środę KNF zawiesiła działalność SKOK "Arka" w związku z jej głęboką niewypłacalnością - aktywa nie wystarczają na zaspokojenie jej zobowiązań. KNF postanowiła wystąpić do sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości tej kasy.

d1okhhq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1okhhq