Trwa ładowanie...
dzp86sd

Związki nie są zaskoczone wnioskiem o upadłość Cegielskiego

Szef Solidarności w zakładach Cegielskiego Tadeusz Pytlak podkreśla, że informacja o złożeniu wniosku o upadłość spółki nie jest dla niego zaskoczeniem. Jednak jak przyznaje, myślał, że dojdzie do tego później.

dzp86sd
dzp86sd

Wniosek o ogłoszenie upadłości poznańskich zakładów Cegielskiego wpłynął do Sądu Gospodarczego w Poznaniu. Złożył go jeden z wierzycieli fabryki - firma budowlana DACHBUD. Pełnomocnik Cegielskiego Paweł Sowisło nie chce jednak ujawniać szczegółów wniosku. Na razie sąd poprosił wierzyciela o uzupełnienie dokumentów.

Zdaniem Tadeusza Pytlaka firmy kooperujące z HCP w ten sposób same bronią się przed bankructwem. To efekt stoczniowego domina - uważa przewodniczący Pytlak. Dodaje, że spodziewał się, iż nastąpi to później - za około 2-3 tygodnie. Podkreśla, że zakłady Cegielskiego mają kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu wieloletnich kooperantów, którzy teraz upadają.

Po zwolnieniu pięciuset osób , w głównym zakładzie silników okrętowych jest jeszcze zatrudnionych osiemset osób. Pełnomocnik zakładów Paweł Sowisło nie chciał ujawnić jak duża jest wierzytelność wnioskodawcy.

dzp86sd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzp86sd