Trwa ładowanie...

Związkowcy za tragedię winią rząd

Za tragiczny wypadek pod Nowym Miastem odpowiada pośrednio także rząd i jego instytucje - uważa OPZZ.

Share
Związkowcy za tragedię winią rząd
do614nb

fot. PAP / Piotr Polak

Za tragiczny wypadek pod Nowym Miastem odpowiada pośrednio także rząd i jego instytucje - uważa OPZZ. W liście do premiera Donalda Tuska szef związkowców apeluje o "refleksję nad brakiem działań rządu w zakresie walki z bezrobociem".

"Osoby, które zginęły w Nowym Mieście nad Pilicą, jadąc do pracy stłoczone w niewielkiej furgonetce, mogłyby żyć, gdyby nie były zmuszone biedą i złymi standardami do podróżowania w takich warunkach" - napisał szef OPZZ Jan Guz w liście do Tuska, przekazanym w piątek PAP.

do614nb

"Walka z bezrobociem w Polsce nie istnieje. Obywatele pozostawieni są sami sobie. Często z braku środków do życia decydują się na zajęcia nie tylko uwłaczające ludzkiej godności, ale niebezpieczne z punktu widzenia ich zdrowia i życia" - napisał Guz.

Zwrócił się w obliczu tej tragedii z apelem do Tuska o "refleksję nad brakiem działań rządu w zakresie walki z bezrobociem, o zwiększenie środków na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu".

18 osób zginęło we wtorek w wypadku pod Nowym Miastem nad Pilicą w Mazowieckiem, gdy nieprzystosowany do przewozu dużej liczby osób bus zderzył się czołowo z ciężarówką. Autem jechały osoby do sezonowej pracy w sadzie.

do614nb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do614nb
do614nb