Trwa ładowanie...
d400d5b

ZWZ Polimeksu nie podjęło uchwały przyznającej ARP i PKO BP szczególne uprawnienia (opis)

03.06. Warszawa (PAP) - ZWZ Polimeksu nie podjęło uchwały przyznającej ARP i PKO BP szczególne uprawnienia. Uchwala dotyczyła zmian statutu, które zakładały m.in. przyznanie ARP i...

Share
d400d5b

03.06. Warszawa (PAP) - ZWZ Polimeksu nie podjęło uchwały przyznającej ARP i PKO BP szczególne uprawnienia. Uchwala dotyczyła zmian statutu, które zakładały m.in. przyznanie ARP i PKO BP prawa powoływania po dwóch członków rady nadzorczej spółki.

Uchwała wymagała większości 3/4 głosów.

Konieczność przyznania szczególnych uprawnień ARP i PKO BP wynikała z zapisów umowy restrukturyzacyjnej. Pomimo braku zmian w statucie przedstawiciele ARP i PKO BP weszli do rady nadzorczej Polimeksu.

ARP, która jest największym akcjonariuszem spółki, zgłosiła trzech kandydatów do rady nadzorczej Polimeksu i zostali oni w poniedziałek powołani. Walne powołało też dwóch kandydatów zgłoszonych przez PKO BP, oraz po jednym od ING OFE i Pioneer Pekao.

Poniedziałkowe walne spółki nie udzieliło absolutorium za 2012 rok czterem byłym członkom zarządu spółki. Absolutorium nie otrzymali: Konrad Jaskóła, Grzegorz Szkopek, Aleksander Jonek i Zygmunt Artwik.

Absolutorium za miniony rok otrzymali natomiast Robert Bednarski i Robert Oppenheim. (PAP)

gsu/ morb/ jow/ asa/

d400d5b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d400d5b
d400d5b