Trwa ładowanie...
d2uks5q

Zysk netto Mostostal Warszawa wyniósł 31,83 mln zł w 2015 r. wobec straty rok wcześniej

Warszawa, 11.03.2016 (ISBnews) - Mostostal Warszawa odnotował 31,83 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2015 r. wobec 11,55 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Share
d2uks5q

Zysk operacyjny wyniósł 49,06 mln zł wobec 23,93 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 275,43 mln zł w 2015 r. wobec 1 509,52 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w okresie 2015 r. wyniósł 29,19 mln zł wobec 53,72 mln zł zysku rok wcześniej.

d2uks5q

"W najbliższych latach napływ nowych funduszy unijnych będzie najsilniejszym bodźcem dla poprawy kondycji przedsiębiorstw sektora budowlanego. [...] Obecnie już zauważamy ożywienie w branży, która czeka na największe inwestycje. [...] Wybrane potrzeby infrastrukturalne do 2020 roku wynoszą ok. 310 mld zł. Na tę kwotę składają się przede wszystkim inwestycje w infrastrukturę drogową - budowa dróg ekspresowych i autostrad. Kolejne równie wysokie inwestycje czekają nas w infrastrukturze energetycznej, fundusze przeznaczone na ten cel wyniosą 115 mld zł. Upatrujemy w tym swoje duże szanse" - napisał prezes Andrzej Goławski w liście do akcjonariuszy.

"Potencjał Mostostalu Warszawa i spółek z grupy kapitałowej jest unikalny w skali kraju. Jesteśmy w stanie samodzielnie realizować tak szeroki i skomplikowany zakres prac jak w ramach budowy bloków energetycznych w Elektrowni Opole. Po zakończeniu tej inwestycji MW będzie mieć doświadczenie pozwalające konkurować na rynkach zagranicznych, gdzie chcemy je efektywnie wykorzystać" - dodał prezes.

W jego ocenie, kolejnictwo, linie przesyłowe gazu i energii, drogownictwo, hydrotechnika to obszary które w najbliższych 5 latach będą dźwignią rozwoju polskiej infrastruktury i będą "ogromną szansą dla dalszego rozwoju Mostostalu Warszawa".

Mostostal Warszawa S.A. jest aktywny we wszystkich podstawowych sektorach branży budowlanej, a zakres usług obejmuje generalne wykonawstwo inwestycji oraz realizację projektów "pod klucz" dla partnerów krajowych i zagranicznych. Spółka debiutowała na GPW w 1993 roku.

(ISBnews)

d2uks5q

Podziel się opinią

Share
d2uks5q
d2uks5q