Trwa ładowanie...
d20hgiy

Zysk netto spółki PERN wyniósł ok. 163 mln zł w I poł. 2015 r., wzrost o 37% r/r

Warszawa, 27.07.2015 (ISBnews) - Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN) "Przyjaźń" zanotowało blisko 163 mln zł zysku netto w I pół. 2015 r. wobec około 119 mln zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o 37% r/r, podała firma. Przychody ze sprzedaży w tym samym okresie wzrosły o 11% do ponad 332 mln zł.

Share
d20hgiy

"Na wyniki PERN miało wpływ kilka czynników m.in. wysoki poziom tłoczeń ropy naftowej, (wyższy o ok. 9% od analogicznego okresu w roku ub.), oraz rosnące zapotrzebowania na usługę magazynowania; w tym od niedawna, także dla klientów tradingowych" - powiedział prezes firmy Marcin Moskalewicz, cytowany w komunikacie.

"Mimo sprzyjających warunków rynkowych nie byłoby to możliwe, gdyby nie zwiększenie efektywności wykorzystania infrastruktury, wprowadzenie dla naszych klientów nieznanych wcześniej w kraju form tradingowych surowca, rozbudowy powierzchni magazynowej, optymalizacji zarządzania aktywami Grupy Kapitałowej" - dodał Moskalewicz.

Jak podała firma, bardzo dobre wyniki finansowe PERN-u idą w parze z realizacją sztandarowej inwestycji spółki - budowy pierwszego na polskim wybrzeżu Terminala Naftowego w Gdańsku. "Po jej zakończeniu, przewidzianym na koniec tego roku, wzrośnie znacząco nie tylko powierzchnia magazynowa ale też wachlarz usług dla klientów spółki" - czytamy w komunikacie.

d20hgiy

Podstawowa działalność PERN "Przyjaźń" to eksploatacja sieci rurociągów transportujących rosyjską ropę naftową dla największych producentów paliw w Polsce oraz w Niemczech. Realizację tej usługi umożliwiają dwie nitki rurociągu "Przyjaźń", biegnące z Adamowa położonego przy granicy Polski z Białorusią do Płocka, a następnie Schwedt w Niemczech. Spółka posiada też sieć rurociągów produktowych oraz realizuje usługę magazynowania ropy naftowej.

(ISBnews)

d20hgiy

Podziel się opinią

Share
d20hgiy
d20hgiy