Trwa ładowanie...
d1dmrp5
30-10-2014 09:01

KRRiT: Na ósmym multipleksie 3 kanały TVP i 4 kanały z nowymi koncesjami

Warszawa, 30.10.2014 (ISBnews) - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT)  przesłała do Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) uchwałę określającą warunki uczestnictwa w konkursie na rezerwację częstotliwości w multipleksie ósmym telewizji naziemnej (MUX8). Rada zdecydowała, że na tej platformie znajdą się 3 kanały Telewizji Polskiej (TVP) w standardowej rozdzielczości lub 1 kanał HD i 1 standardowy oraz 4 kanały w standardowej rozdzielczości, na których rozpowszechnianie KRRiT udzieli koncesji, podała Rada.

d1dmrp5
d1dmrp5

"Zgodnie z podjętą uchwałą na audiowizualne składniki multipleksu ósmego telewizji naziemnej składać się będą:

1) trzy programy telewizyjne w standardzie DVB-T, rozprowadzane w systemie standardowej rozdzielczości albo jeden program telewizyjny rozprowadzany w systemie wysokiej rozdzielczości i jeden program telewizyjny rozprowadzany w systemie standardowej rozdzielczości, na rozpowszechnianie których przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji udzielił lub udzieli spółce Telewizja Polska S.A. koncesji, zgodnie z przepisami art. 21 ust. la pkt 2 ustawy o radiofonii i telewizji lub program ?TV Polonia".

Programy, o których mowa powyżej nie mogą być równocześnie rozpowszechniane lub rozprowadzane w żadnym z ogólnopolskich multipleksów naziemnych MUX1-MUX3, w okresie dłuższym niż 30 dni od dnia rozpoczęcia rozprowadzania tych programów w multipleksie MUX8.

2) cztery programy telewizyjne w standardzie DVB-T, rozpowszechniane w systemie standardowej rozdzielczości, na których rozpowszechnianie w multipleksie MUX8 udzielona zostanie koncesja Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

d1dmrp5

Programy obecne na ósmym multipleksie, będą oferowane odbiorcom bezpłatnie" - czytamy w komunikacie.

Uporządkowanie programów na tym multipleksie będzie następujące: programy, o których mowa w pkt 1, w kolejności wskazanej przez spółkę Telewizja Polska; programy, o których mowa w pkt 2, w kolejności odpowiadającej dacie udzielenia koncesji przez przewodniczącego KRRiT, podano także.

Sygnał analogowy został w Polsce całkowicie zastąpiony przez cyfrowy (co oznacza wyłączenie nadajników analogowych) 23 lipca 2013 r.

(ISBnews)

d1dmrp5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dmrp5