Rozpoczęły się zapisy na akcje w ofercie publicznej QubicGames

ISBnews | dodane 2016-05-13 (11:12) 11 miesięcy 11 dni 15 godzin i 36 minut temu
 

Warszawa, 13.05.2016 (ISBnews) - QubicGames rozpoczęła zapisy na akcje w ramach przeprowadzanej oferty publicznej akcji serii C. Spółka zamierza pozyskać z niej środki w kwocie do 5 mln zł, poinformowała spółka. Przewidywany debiut na rynku NewConnect ma nastąpić do końca II kw. 2016 r., podano także.

"W ramach oferty publicznej akcji serii C spółka oferuje 2,5 mln szt. akcji. Ich cena emisyjna została ustalona na poziomie 2 zł za akcję. Zapisy na akcje będą przyjmowane w terminie od 13 do 20 maja 2016 roku. Oferującym jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska" - czytamy w komunikacie.

Środki z emisji akcji serii spółka planuje przeznaczyć na produkcję nowych gier, a także na ich promocję, podano także.

"Środki pozyskane z emisji akcji pozwolą nam na zwiększenie naszego potencjału zarówno w zakresie tworzenia, jak i wydawania gier. Mamy zamiar realizować plany rozwoju spółki i utworzyć trzy niezależne zespoły produkcyjne. Debiut QubicGames S.A. na rynku NewConnect umożliwi nam także pozyskanie kapitału, który przeznaczymy na rozpoczęcie globalnej komercjalizacji projektów AdoptMyGame i C-Way. Powinny one przynieść spółce znaczące korzyści wizerunkowe oraz finansowe i to w nieodległej perspektywie czasowej" - powiedziała prezes Jakub Pieczykolan, cytowany w komunikacie.

QubicGames jest studiem deweloperskim założonym w 2004 r., które w swojej historii wyprodukowało już ponad 20 gier wideo. Do 2012 r. spółka specjalizowała się głównie w grach na konsole Nintendo, a od 2014 r. realizuje produkcje na platformy iOS/Android, Sony PS4 i PS Vita, a także komputery PC/Mac. Jednym z akcjonariuszy QubicGames jest notowany na rynku NewConnect fundusz kapitałowy - Erne Ventures.

(ISBnews)

 

Polub WP Finanse na Facebooku

Oceń
tak 0 50,00%
nie 0 50,00%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Znajdź pracę z pracuj.pl

Skorzystaj

Kategorie:

Przydatne linki:

Partnerzy serwisu: