Logo dostawcy Morawiecki: EBI jest ważny z punktu widzenia rozwoju Polski (krótka)

PAP | dodane 2017-03-17 (16:55) 11 dni i 56 minut temu
 

Europejski Bank Inwestycyjny jest dla nas bardzo istotny z punktu widzenia Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - podkreślił wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że na ten temat rozmawiał z ministrem finansów Niemiec Wolfgangiem Schaeuble.

Wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki przebywa w piątek w niemieckim Baden-Baden na spotkaniu G20.

"To, że jesteśmy tutaj zaproszeni do tych rozmów i jesteśmy w kontakcie z wieloma ministrami finansów, premierami, to jest bardzo ważny sygnał dla całego świata, że Polska liczy się, że jest stabilna i że nasz budżet jest w bardzo dobrym stanie" - zaznaczył na konferencji z dziennikarzami Morawiecki.

Morawicki pytany o spotkanie z ministrem finansów Niemiec Wolfgangiem Schaeuble wyjaśnił, że rozmawiał z nim "na temty finansowe, w szczególności na temat Europejskiego Banku Inwestycyjnego". "EBI jest ważnym instrumentem inwestycyjnym dla nas. Jest bardzo istotny z punku widzenia Planu na rzecz Odpowiedzalnego Rozowju" - zaznaczył.

Dodał, że ze swoim niemieckim odpowiednikiem dyskutował też na temat ponownych wyborów szefa EBI.

Dopytywany, czy Polska pretenduje do tego stanowiska, Morawiecki powiedział, że "jest teraz szerg uzgodnień bilateralnych i nie chciałbym ujawniać tych rozmów, ponieważ nie wypada".

Polub WP Finanse na Facebooku

Oceń
tak 0 50,00%
nie 0 50,00%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Znajdź pracę z pracuj.pl

Skorzystaj

Kategorie:

Przydatne linki:

Partnerzy serwisu: