E-zakupy za granicą mało popularne wśród Polaków

PAP | dodane 2016-02-21 (13:09) 1 rok 2 miesiące 3 dni 4 godziny i 2 minuty temu | 1 opinia
 
375582i2.jpg

Tylko 34 proc. e-konsumentów w Polsce kupuje za granicą. To ponad dwa razy mniej niż we Włoszech czy w Niemczech - wynika z raportu "Global Connected Commerce" firmy Nielsen.

Raport opiera się na badaniach przeprowadzonych w sumie w 26 krajach z całego świata i obejmujących ostatnie sześć miesięcy 2015 roku.

Wynika z niego, że średnio aż 57 proc. e-konsumentów z tych krajów robi zakupy za granicą. Natomiast w Polsce online za granicą kupuje najmniej internautów spośród uwzględnionych w badaniu krajów europejskich.

"Polacy szukają w zagranicznych sklepach takich produktów, których nie znajdują w polskich. Niższe ceny wcale nie są najważniejsze. Z drugiej strony, od zakupów on-line za granicą często odstraszają ich wysokie koszty dostawy - komentują autorzy raportu.

Jak piszą, każdy rynek ma jednak inną specyfikę. Na pierwszy rzut oka zaskakujące może być to, że zagraniczne zakupy robi podobnie niski, jak w Polsce, procent internautów japońskich (32 proc.). Japonia pod względem wielkości e-rynku zajmuje przecież czwarte miejsce na świecie.

- To bardzo rozwinięty rynek. Aż 80 proc. Japończyków kupuje on-line, z czego blisko połowa przy użyciu urządzeń mobilnych. Jednak Japończycy oczekują nie tylko wysokiej jakości produktów, lecz ogromne znaczenie ma dla nich również zaufanie, zarówno do producenta, jak i sprzedawcy. Dlatego rzadko korzystają z e-sklepów poza Japonią - tłumaczą.

Polub WP Finanse na Facebooku

Oceń
tak 1 100,00%
nie 0 0,00%

Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~nik 2016-03-21 (03:54) 1 rok 1 miesiąc 3 dni 13 godzin i 17 minut temu

chetnie kupuje w Chinach - taniej i jedynym mankamentem jest szybkosc dostawy - sredno do 3 tygodni, ale czasem jestem przyjemnie zaskoczony tak jak ostatnio- towar dostalem po 6 dniach od zakupu!

odpowiedz

Znajdź pracę z pracuj.pl

Skorzystaj

Kategorie:

Przydatne linki:

Partnerzy serwisu: