Trwa ładowanie...
d4jqaih
05-12-2014 08:05

6 i 13 grudnia akcje charytatywne w restauracjach w całej Polsce

Jedząc w restauracji, można pomóc potrzebującym - w dwie kolejne grudniowe soboty lokale biorące udział w akcjach charytatywnych przekażą10 proc. obrotu na rzecz dzieci - 6 grudnia podopiecznych Polskiej Akcji Humanitarnej, a 13 grudnia - Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

d4jqaih
d4jqaih

Środki dla PAH zbierane będą w ramach akcji "Świąteczny Stół Pajacyka", dla Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w związku z akcją "Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz".

W jednodniowych przedsięwzięciach uczestniczyć będą lokale gastronomiczne z całej Polski m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, Łodzi, Poznaniu i Krakowie; lista lokali dostępna jest na stronach organizatorów www.pah.org.pl/nasze-dzialania/417/swiateczny_stol_pajacyka oraz www.wioskisos.org/dobre-miejsca.

W ramach programu Pajacyk PAH finansuje posiłki dla dzieci w szkołach i świetlicach. Program przeznaczony jest dla dzieci, które z różnych przyczyn nie są objęte dożywianiem, choć takiego wsparcia potrzebują. Program realizowany jest za pośrednictwem szkół i świetlic środowiskowych, którym przekazywane są środki finansowe na ten cel. Dożywianie prowadzone jest w czasie roku szkolnego na terenie całego kraju.

Akcja "Świąteczny Stół Pajacyka" odbędzie się w tym roku po raz 13. W ubiegłym roku restauratorzy ufundowali 13 tys. posiłków

d4jqaih

Środki zebrane dla Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce umożliwią zorganizowanie jego podopiecznym z 49 rodzin udanych świąt Bożego Narodzenia; obecnie jest to ok. 1,4 tys. dzieci, które czekają na prezenty i smakołyki.

"Święta Bożego Narodzenia to czas spełniania marzeń, zwłaszcza dziecięcych marzeń. Wielu z naszych podopiecznych dopiero uczy się, że warto marzyć, bo te marzenia mają szansę spełnić się dzięki pomocy ludzi o wielkim sercu" - mówi Anna Choszcz-Sendrowska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Wioski Dziecięce funkcjonują m.in. w Biłgoraju, Kraśniku, Siedlcach i Karlinie. To małe osiedla, składające się z 12-15 domków, zamieszkiwanych przez rodziny, w których wychowawcy opuszczonych lub osieroconych dzieci pełnią rolę rodziców zastępczych.

d4jqaih
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jqaih