Trwa ładowanie...
abonament
02-02-2013 07:47

Bunt Niemców. Precz z abonamentem!

Niemcy się buntują. Ślą masowo listy protestacyjne do polityków i skargi do Trybunału Konstytucyjnego, ponieważ nie chcą płacić abonamentu za telewizję. Nowe zasady są bardzo restrykcyjne. Masz telewizor czy nie - i tak musisz płacić. Nawet jeśli jesteś niewidomy.

Bunt Niemców. Precz z abonamentem!Źródło: Jupiterimages
d42d8pa
d42d8pa

Obowiązkowy abonament wprowadzony ustawowo od tego roku wynosi 17,98 euro miesięcznie, czyli nieco ponad 75 zł. Zniżki dostaną jedynie głuchoniemi - mają płacić 5,99 euro za miesiąc. Niemcy są tym zbulwersowani. Tysiące z nich już zadeklarowało, że zbojkotuje nowe przepisy. Zakładają stowarzyszenia przeciwników nowej ustawy i organizują społeczne protesty. Płacenia abonamentu odmawiają nawet duże i bogate firmy.

Do buntu przyłączyła się też Kolonia. Jako pierwsze z niemieckich miast ogłosiła publicznie, że nie będzie respektować nowej ustawy. Jej władze przekonują, że miasta nie stać na opłacanie abonamentu za radio i telewizję we wszystkich urzędach według tak wysokich stawek.

Czytaj także w internetowym wydaniu Fakt: Matka porwanego Kacperka: To przez teściową!

d42d8pa

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42d8pa

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj