Trwa ładowanie...
d46k5gz

MSWiA: Centralne Biuro Śledcze ma już 10 lat (komunikat)

...

d46k5gz
d46k5gz

07.04. Warszawa - MSWiA informuje:

Jutro (8 kwietnia br.) o godz. 10.40 Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji weźmie udział w obchodach 10. rocznicy utworzenia Centralnego Biura Śledczego. Z funkcjonariuszami biura w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie spotka się także m.in. gen. insp. Andrzej Matejuk, Komendant Główny Policji.

Podczas uroczystości będzie można obejrzeć pokaz taktyki, technik interwencji i sprzętu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. W programie obchodów jest również seminarium szkoleniowe na temat współczesnych zagrożeń przestępczością zorganizowaną 10 lat po podpisaniu Konwencji Narodów Zjednoczonych w Palermo przeciwko międzynarodowej przestępczości zorganizowanej.

Premier, szef MSWiA i policji wręczą 40 zasłużonym funkcjonariuszom Centralnego Biura Śledczego i wieloletnim współpracownikom policji odznaczenia "Zasłużony Policjant", medale "Za zasługi dla Policji" i akty mianowania na wyższe stopnie oficerskie.

d46k5gz

Centralne Biuro Śledcze powstało w lutym 2000 roku w wyniku połączenia Biura do Walki z Przestępczością Zorganizowaną i Biura do Spraw Narkotyków w Komendzie Głównej Policji. Ta specjalna komórka odpowiada za zwalczanie przestępczości zorganizowanej o charakterze kryminalnym, narkotykowym i ekonomicznym.

Przestępczość kryminalna, z którą walczy Centralne Biuro Śledcze obejmuje przede wszystkim: zabójstwa, rozboje, wymuszenia rozbójnicze, porwania dla okupu, handel ludźmi, terroryzm, ekstremizm, czy nielegalny handel bronią. Biuro rozpracowuje także grupy popełniające przestępstwa narkotykowe (produkcja, handel i przemyt narkotyków) oraz ekonomiczne (pranie brudnych pieniędzy, afery bankowe, giełdowe, korupcja).

Przez 10 lat funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali najgroźniejsze zorganizowane grupy przestępcze. Efekty ich działań to m.in. 13 tysięcy zatrzymanych przestępców, w tym ponad 1400 szefów zorganizowanych grup, przechwycone narkotyki warte około 500 mln złotych i zabezpieczone mienie o wartości blisko 2 mld złotych.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d46k5gz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46k5gz