Trwa ładowanie...

Od lat sprząta pokojowe hotelowe. Ci goście są najgorsi

Bywa i tak, że turystów na tyle poniesie fantazja, że powyrzucają krzesła balkonowe z pierwszego i z drugiego piętra - opowiada serwisowi tokfm.pl Kamila Mościcka, pokojowa z 15-letnim stażem pracy. Tłumaczy także, przedstawicieli których krajów obawiała się w hotelach najbardziej.

Od 15 lat sprząta pokoje hotelowe. Mówi, który kraj jest najgorszyOd 15 lat sprząta pokoje hotelowe. Mówi, który kraj jest najgorszyŹródło: Adobe Stock
d2ks3bg
d2ks3bg

Przez kilkanaście lat pracy w obiektach noclegowych pracownicy mogą natknąć się na niejedno zaskakujące "znalezisko". Kamila Mościcka opowiada, że goście hoteli potrafili przynieść piasek z plaży i rozsypać go po pokoju, a jeden z klientów zostawił w hotelowym pokoju pościel pomalowaną farbami olejnymi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ostatni dzień wakacji nad Bałtykiem. Nikt nie chce myśleć o końcu lata

W rozmowie z serwisem tokfm.pl kobieta wspominała również, że turystów "ponosi fantazja" i wyrzucają oni krzesła balkonowe z pierwszego i drugiego piętra. Obsłudze hotelowej często zdarza się także natrafić na zerwane zasłony i powyrywane klamki.

d2ks3bg

Przedstawicieli których krajów polska pokojowa obawia się najbardziej? - Nie chce generalizować, ale Anglicy i Włosi. O ile jest czysto po Niemcach czy Norwegach, to Anglicy zostawią pokój do góry nogami. Pościel będzie wymieszana z jedzeniem, a wymiociny znajdę wszędzie. Z kolei Włosi codziennie żądają zmiany pościeli i - co gorsze - w ogóle nie spuszczają po sobie wody w toalecie - opowiada serwisowi.

Polacy, zdaniem Kamili Mościckiej plasują się między Niemcami a Anglikami. - Ani czysto, ani brudno - podsumowuje rozmówczyni tokfm.pl.

Ceny hoteli pójdą w górę

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" w czerwcu tego roku Dariusz Książąk zauważył, że przez wzrost cen budowy hoteli nowe inwestycje są często na granicy rentowności. - Hotelarze będą dążyć do jej poprawy, dlatego ceny za pokoje będą nadal rosły, przynajmniej na razie. Trend utrzyma się w perspektywie około roku - oceniał prezes Emmerson Evaluation

Książak podkreślił także, że główne wskaźniki dotyczące liczby turystów, liczby miejsc noclegowych czy obłożenia, na wielu rynkach są już porównywalne - lub lepsze z tymi notowanymi w 2019 r.

d2ks3bg

Prezes Emmerson Evaluation komentował, że po kryzysie wywołanym pandemią podaż hoteli na głównych rynkach odbudowała się. W 2023 r. w porównaniu z 2019 r. (ostatnim "normalnym" rokiem w hotelarstwie) liczba obiektów w analizowanych miastach wzrosła o 8,1 proc. Największy wzrost odnotowano w Katowicach (o 18,2 proc.). W Warszawie liczba hoteli w tym czasie wzrosła o 17 proc. Najmniej hoteli (wzrost o 3,1 proc.) przybyło w Trójmieście.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ks3bg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ks3bg

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj