Trwa ładowanie...

Skompresowany tydzień i co drugi piątek wolny. Deloitte testuje nowy system pracy

Dział doradztwa podatkowego Deloitte rozpoczyna roczny program pilotażowy w zakresie optymalizacji czasu pracy. Firma wprowadziła kilka nowych rozwiązań, m.in. skompresowany tydzień pracy, 4-godzinny dzień pracy w piątek, co drugi piątek wolny czy dodatkowe dni urlopu w roku.

4-godzinny dzień pracy i wolny co drugi piątek. Deloitte testuje nowy system pracy4-godzinny dzień pracy i wolny co drugi piątek. Deloitte testuje nowy system pracyŹródło: Pexels, fot: PhotoMIX
d3nhnal
d3nhnal

Od sześciu miesięcy pracownicy Deloitte testują różne warianty. Celem pilotażu jest znalezienie takiego rozwiązania, które najlepiej odpowie na oczekiwania pracowników.

Firma, która od ponad dwóch lat funkcjonuje w hybrydowym modelu pracy, zdecydowała się na wprowadzenie kilku nowych rozwiązań odpowiadających potrzebom pracowników i uwzgledniających specyfikę ich pracy, m.in. skompresowany tydzień pracy, 4-godzinny dzień pracy w piątek, co drugi piątek wolny czy dodatkowe dni urlopu w roku. Żadne z tych rozwiązań nie wiąże się dla pracowników z obniżeniem ich wynagrodzenia.

Pierwszą spółką w ramach sieci Deloitte, która testuje model zoptymalizowanego czasu pracy jest doradztwo podatkowe, zatrudniające obecnie tysiąc pracowników w 9 biurach w Polsce.

d3nhnal

- Wierzymy, że wprowadzone przez nas innowacje mogą przyczynić się do znacznego wzrostu produktywności wśród naszych pracowników, która wpłynie pozytywnie również na jakość świadczonych przez nas usług - mówi Łukasz Madej z Deloitte. - Sukces całej inicjatywy zależy przede wszystkim od zaangażowania zespołu i współpracy. W przyszłym roku finansowym podejmiemy decyzję, który model lub modele warto testować dalej - dodał.

Dobrostan najważniejszym trendem na rynku pracy

Z najnowszego raportu Deloitte "Global Human Capital Trends" wynika, że aż 80 proc. respondentów uważa dobre samopoczucie pracowników za czynnik mający duży wpływ na sukces rynkowy firmy. Z tego powodu dobrostan został uznany za najważniejszy tegoroczny trend.

Z kolei 95 proc. szefów pionów HR jest zgodnych, że wypalenie zawodowe negatywnie wpływa na poziom retencji pracowników. Osoby mające lepsze samopoczucie są bardziej zaangażowane w swoje obowiązki. Dzięki temu, że praca sprawia im przyjemność, chętniej polecają innym swojego pracodawcę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3nhnal
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nhnal