Trwa ładowanie...

UE może ścigać Polskę za brak kar dla firm

Możemy nie zdążyć z wdrożeniem unijnych przepisów o sankcjach za nielegalne zatrudnianie cudzoziemców. Za opóźnienia grożą dotkliwe kary - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

UE może ścigać Polskę za brak kar dla firmŹródło: Jupiterimages
d3sxfc2
d3sxfc2

Gazeta zwraca uwagę, że rząd ma niespełna cztery miesiące na wprowadzewnie z życie unijnych przepisów wynikających z tak zwanej dyrektywy Frattiniego. Przewiduje ona, że w całej Unii Europejskiej zostaną zharmonizowane zasady karania przedsiębiorców, którzy nielegalnie zatrudniają emigrantów z krajów trzecich.

Wdrożenie nowych przepisów oznacza, że od 20 lipca na polskie przedsiębiorstwa, które bez zezwoleń będą zatrudniały cudzoziemców spoza Unii Europejskiej, będą nakładane bardzo wysokie kary finansowe.

Według informacji "Dziennika Gazety Prawnej" mimo, że nowe przepisy muszą zacząć obowiązywać od 20 lipca to prace nad ich implementacją posuwają się bardzo powoli. Gazeta pisze, że jeżeli nowe prawo nie wejdzie w życie w wyznaczonym terminie to na Polskę może zostać nałożona dotkliwa kara finansowa.

IAR

d3sxfc2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sxfc2

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj