Trwa ładowanie...
zatrudnienie

10 tys. zł - tyle średnio zarabiał 65-letni prawnik

Przeciętna płaca prawnika w wieku 65 lat i więcej wynosiła 10 tys. zł, a informatyka – 18 tys. zł. Za to pielęgniarki tylko 1,7 tys. zł, czyli mniej niż we wszystkich innych grupach wiekowych.

Share
10 tys. zł - tyle średnio zarabiał 65-letni prawnik
d4glhrp

Przeciętna płaca prawnika w wieku 65 lat i więcej wynosiła 10 tys. zł brutto, a informatyka – 18 tys. zł. Za to pielęgniarki w tym wieku tylko 1,7 tys. zł - mniej niż we wszystkich innych grupach wiekowych.

Pracownicy w wieku 65 lat zarabiają dwa razy więcej niż osoby startujące w zawodzie – wynika z danych za 2011 r. zebranych przez firmę Sedlak & Sedlak, która specjalizuje się w monitorowaniu wynagrodzeń, a o których informuje „Rzeczpospolita”.

Wysokie zarobki osób najstarszych są wynikiem przede wszystkim zmiany struktury wynagrodzeń. W tym wieku pracują głównie mężczyźni, którzy co do zasady zarabiają więcej – na podobnych stanowiskach ich płace są o 10 – 20 proc. wyższe od płac kobiet. Kobiety w większości korzystają już w tym wieku z prawa do emerytury.

Najwięcej przeciętnie zarabiają osoby po 65. roku, czyli takie, które mimo osiągnięcia już w całości wieku emerytalnego nadal są aktywne. To głównie wysokiej klasy specjaliści, prawnicy, architekci, naukowcy.

d4glhrp

Podziel się opinią

Share
d4glhrp
d4glhrp