Trwa ładowanie...
d3ni1wj

11 bit studios tworzy nowy zespół deweloperski do produkcji kolejnej gry

Warszawa, 05.10.2016 (ISBnews) - 11 bit studios zdecydował o stworzeniu drugiego zespołu deweloperskiego, który będzie odpowiadał za produkcję kolejnej gry, po zapowiedzianym "Frostpunk", podała spółka.

Share
d3ni1wj

"Na czele nowego zespołu stanął Artur Ganszyniec, który w przeszłości pracował m.in. w CD Projekt Red. Był scenarzystą 'Wiedźmina' i współtwórcą 'Wiedźmina 2'" - czytamy w komunikacie.

"Bardzo cieszę się, że dołączyłem do drużyny 11 bit studios. Możliwość stworzenia tytułu, który będzie następcą kultowego 'This War of MineWar of Mine' i bardzo dobrze zapowiadającego się 'Frostpunka' to dla mnie bardzo duże wyzwanie zawodowe" - powiedział Ganszyniec, cytowany w komunikacie.

Zespół, którym kieruje, na razie niewielki, będzie stopniowo rozbudowywany o osoby rekrutowane z zewnątrz, a także zasilany przez pracowników 11 bit studios, którzy aktualnie pracują jeszcze nad rozwojem i utrzymaniem "This War of Mine", podano również.

d3ni1wj

"Chcemy, żeby docelowo nowy zespół liczył kilkadziesiąt osób, czyli był tak samo liczny, jak zespół zaangażowany obecnie przy 'Frostpunk'" - dodał prezes Grzegorz Miechowski. Nie zdradził żadnych szczegółów nowej produkcji.

W ocenie Miechowskiego, stworzenie kolejnego zespołu deweloperskiego pozwoli spółce produkować równolegle dwa duże tytuły.

"Nasza średnioterminowa strategia zakłada, że co kilka kwartałów, najlepiej każdego roku, będziemy wypuszczać na rynek własną produkcję. Do tego trzeba doliczyć tytuły zewnętrzne wydawane w ramach 11 bit publishing. W tym obszarze chcemy mieć co najmniej jedną premierę na kwartał" - podsumował Miechowski.

11bit studios to producent gier na platformy stacjonarne i mobilne. Spółka przeniosła się z NewConnect na rynek główny GPW w grudniu 2015 r.

(ISBnews)

d3ni1wj

Podziel się opinią

Share
d3ni1wj
d3ni1wj