Trwa ładowanie...
d2yibko
23-03-2016 13:22

11bit Studios przesunął premierę gry 'Industrial' na II kw. 2017 r.

Warszawa, 23.03.2016 (ISBnews) - 11bit Studios zakłada nowy termin premiery gry "Industrial" w II kw. 2017 roku, poinformował prezes Grzegorz Miechowski. Firma chce dopracować tytuł, który ma przebić potencjał poprzedniej gry - "This War of Mine" (TWoM).

d2yibko
d2yibko

"'Industrial' to nasz kolejny kamień milowy. Ma pojawić się w II kw. 2017. Będzie to premiera na PC i konsole. Widzę w tym tytule duży potencjał z większym budżetem i wartością niż 'TWoM'. Chcemy następnie dalej rozbudowywać ten świat" - powiedział Miechowski podczas konferencji prasowej.
Wcześniej "Industrial" był zapowiadany jeszcze na obecny rok. Prezes 11bit Studios tłumaczył, że premiera odbędzie później ze względu na dotychczasowe zaangażowanie w "This War of Mine" oraz dążenie do dopracowania nowego tytułu, z którym wiązany jest większy potencjał sprzedażowy niż "TWoM", którego wydanie pozwoliło spółce na awans do czołówki polskich deweloperów gier.

Spółka zakłada również dalszy rozwój swojego flagowego tytułu "TWoM". W II/III kw. ma pojawić się dodatek Little Ones na PC, a pod koniec roku w wersji mobilnej. Firma tworzy również projekt Babel, który pozwoli na budowanie wielojęzycznych wersji gier. Budowanie marki "TWoM" wesprze także wydanie gry planszowej.

W działalności wydawniczej spółka zakłada wydanie 2 tytułów, w tym jednego w tym roku, a drugiego na przełomie 2016/2017. Prezes 11bit Studios wskazał, że systematycznie poszukiwane są kolejne tytuły, które mają być ambitnymi produkcjami, w jakich chce specjalizować się studio.
Platforma Games Republic jest nadal rozbudowywana i prezes 11bit Studios oczekuje rentowności tego projektu w połowie przyszłego roku.

11bit Studios to producent gier na platformy stacjonarne i mobilne. Spółka przeniosła się z NewConnect na rynek główny GPW w grudniu 2015 r.

(ISBnews)

d2yibko
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yibko