Trwa ładowanie...
d4ef6r8

120 tys. nagród dla zarządu PFRON. Na niepełnosprawnych pieniędzy brakuje

Najwyższe nagrody wypłacono w roku, w którym czara goryczy osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów się przelała i rozpoczęli protest. W tym roku do kieszeni trzyosobowego zarządu wpadło 40 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PFRON podlega pod resort kierowany przez Elżbietę Rafalską.
PFRON podlega pod resort kierowany przez Elżbietę Rafalską. (WP.PL)
d4ef6r8

Od 2015 roku zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) składający się z trzech osób otrzymał w sumie 119 tys. zł w postaci nagród – wynika z odpowiedzi na interpelację poselską posła Krzysztofa Truskolawskiego, przytaczanej przez "Fakt".

Czytaj również: Podwyżki dla pracowników PFRON. Najwięcej dla dyrektorów

Dodatek do pensji zwłaszcza w tym roku okazała się wyjątkowo wysoki. Na triumwirat PFRON przeznaczono bowiem 40 tys. zł ekstra. Co szokujące, w czasie kiedy – jak zauważa dziennik – frustracja niepełnosprawnych doprowadziła do protestów w Sejmie i poza nim.

d4ef6r8

Zobacz także: Kamiński ws. Kościoła."Zamiast spotkać się z niepełnosprawnymi liczy szmal"

Podczas gdy na zwiększanie pomocy dla niepełnosprawnych i ich opiekunów ma brakować pieniędzy, szefowie Funduszu powołanego rzekomo na ich rzecz inkasują sute nagrody.

*Zobacz też: Szołucha: Niepełnosprawni zasługują na pomoc państwa *

d4ef6r8

A co się robi z niepełnosprawnymi, którzy przez 40 dni walczą o godne życie? Bezpardonowo traktuje w Sejmie, a w kryzysowej sytuacji, kiedy sondaże zaczynają się kruszyć, wprowadza roziwązania zastępcze.

Bo oczywiście główny postulat niepełnosprawnych rząd odrzucił, nie wprowadzi specjalnego zasiłku 500 zł, a jak podkreśla "Fakt", dopiero od września ma wzrosnąć renta socjalna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d4ef6r8

d4ef6r8
d4ef6r8