Trwa ładowanie...

16 tysięcy złotych może dostać bezrobotny. Zainteresowanych brak

W Warszawie po taką pomoc zgłosiło się dotąd zaledwie niespełna 0,2 proc. zarejestrowanych w stołecznym urzędzie pracy

Share
16 tysięcy złotych może dostać bezrobotny. Zainteresowanych brakŹródło: sxc.hu
d2hvxey

Bardziej opłaca się zasiłek? - docieka gazeta. Przy dobrym skumulowaniu różnych form pomocy w Warszawie można pobierać nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie - twierdzą specjaliści. Przy dochodach w rodzinie nieprzekraczających 351 zł na osobę należy się pomoc z OPS.

- Podopieczny może dostać zasiłek celowy w wysokości np. 50, ale i 500 zł. Przyznawany jest co dwa miesiące - wyjaśnia zastępca Biura Polityki Społecznej Elżbieta Sierawska. Są też przyznawane raz na miesiąc zasiłki okresowe. Ich wysokość też jest zróżnicowana i porównywalna.

Ale to tylko część pieniędzy, jakie można otrzymać z pomocy społecznej. Jeśli dochód na osobę przekracza ten minimalny, można ubiegać się o zwrotny zasiłek celowy. Można dostać np. fundusze na pralkę albo wyjazd dziecka na kolonie.

d2hvxey

- Traktujemy naszych podopiecznych indywidualnie. Zdarza się, że dopłacamy do czynszu albo dajemy zasiłek z powodu nagłej utraty pracy - mówi Sierawska.

Przyznaje, że te zasiłki, choć w teorii zwrotne, wracają rzadko. - Po umotywowaniu podania zazwyczaj nasze roszczenia umarzamy - dodaje. Przy dochodzie 700 zł na osobę opieka społeczna może wykupić obiad.

Nie tylko dziecku w szkole, ale też we wskazanym barze, osobie dorosłej. Przyznawane są też talony na kupno żywności w konkretnych sklepach. Przy niskim dochodzie zasiłek można dostać również na dzieci.

d2hvxey
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hvxey
d2hvxey