Trwa ładowanie...
d2wofal

177 mln zł na nagrody i premie. Hojny minister rolnictwa

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski tylko w 2019 r. przyznał 134 mln zł nagród i 43,5 mln zł premii. O podwładnych dba lepiej niż o rolników, w samym resorcie wychodzi średnio ponad 600 zł miesięcznie dodatku do pensji na pracownika, ale rekord padł w podległych instytucjach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gigantyczne nagrody i premie w resorcie rolnictwa
Gigantyczne nagrody i premie w resorcie rolnictwa (East News)
d2wofal

Minister Ardanowski w odpowiedzi na interpelację poselską ujawnił, jakie nagrody i premie wypłacił pracownikom resortu oraz podległych mu instytucji w 2019 r. - podaje "Fakt". Tylko na nagrody poszło 134,2 mln zł dla ponad 2,2 tys. pracowników. Do tego na premie wypłacono 43,5 mln zł.

Czytaj też: 30 mln zł w dwa miesiące. Ministrowie dali nagrody urzędnikom

W samym resorcie rolnictwa na nagrody przeznaczono 4,4 mln zł, a na premie – 1,3 mln zł - informuje dziennik. Wyliczając średnią na pracownika resortu, daje to 636 zł dodatkowo do pensji co miesiąc dla każdej z 778 osób zatrudnionych w ministerstwie.

d2wofal

Rekord padł jednak w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pracownicy rolniczej ubezpieczalni dostali blisko 42 mln zł nagród i 250 tys. zł premii. Z kolei pracownicy ARiMR zainkasowali aż 50 mln zł nagród.

Czytaj także: Minister powoła policję żywnościową. I sprawdzi, czy wódka ma 40 proc.

To wszystko wychodzi na jaw w momencie, gdy rolnicy również zmagają się z problemami powodowanymi koronawirusem. Jednak oni nie mogą liczyć na dodatkowy zasiłek na dziecko. Należy im się za to zasiłek z KRUS, który minister Ardanowski właśnie podniósł z 10 zł do 15 zł za każdy dzień choroby.

Obejrzyj: Dziesiątki mld na programy społeczne. Nie ma 6 mld na ratowanie firm

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

d2wofal

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d2wofal

Podziel się opinią

Share
d2wofal
d2wofal