Trwa ładowanie...
d2dvczb

Minister powoła policję żywnościową. I sprawdzi, czy wódka ma 40 proc.

Ministerstwo rolnictwa ma nowy pomysł. Chce zreformować system kontroli żywności i powołać tzw. policję żywnościową. Ma ona sprawdzać, czy masło ma wystarczającą zawartość tłuszczu, a wódka rzeczywiście zawiera 40 proc. alkoholu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Ardanowski chce powołać tzw. policję żywnościową
Minister Ardanowski chce powołać tzw. policję żywnościową (East News, Fot: Maciej Luczniewski/REPORTER)
d2dvczb

O najnowszym pomyśle szefa resortu pisze "Fakt". Czytamy w nim, że reforma ma objąć wszystkie służby, odpowiedzialne do tej pory za kontrolę żywności.

Policja żywnościowa ma przejąć niektóre kompetencje Sanepidu, ale również Inspekcji Handlowej czy innych urzędów o podobnym charakterze.

- Już od dawna chcieliśmy połączyć kilka urzędów w jeden, bo wprowadzona wiele lat temu ustawa była zwyczajnie głupia - mówi "Faktowi" minister Jan Krzysztof Ardanowski.

d2dvczb

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Jak wyjaśnia, jeden urząd mógł kontrolować przetwórcę i hurtownie, ale nie mógł wejść do sklepu i sprawdzić, czy towar jest dobrze oznaczony, np. czy butelka z napisem "wódka" naprawdę ją zawiera..

d2dvczb

Teraz ma się to zmienić. Nowy urząd będzie mógł skontrolować jakość żywności, ale również wejść do sklepu i wycofać produkt ze sprzedaży. Donos będzie mógł złożyć praktycznie każdy.

- Jeśli ktoś podejrzewa, że żywność jest oszukana, będzie mógł to zgłosić właśnie tam – mówi "Faktowi" minister Ardanowski.

Kiedy możemy spodziewać się powstania nowej służby? Tego na razie nie wiadomo. Minister wygląda jednak na wyjątkowo zdeterminowanego i zmian należy spodziewać się prawdopodobnie w najbliższych miesiącach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2dvczb

Podziel się opinią

Share
d2dvczb
d2dvczb