Trwa ładowanie...

25 światowych gigantów, którzy pozwalają pracować w domu

50 proc. przedsiębiorstw może zaoferować swoim pracownikom możliwość pracy zdalnej, jednak jak wskazują analitycy z instytutu Global Workplace Analytics, niewiele firm decyduje się na wprowadzanie takich rozwiązań. Tymczasem ci, którzy zaryzykowali udowadniają, że telepraca jest atutem zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Oto 25 światowych marek, które zatrudniają do pracy w domu

Share
25 światowych gigantów, którzy pozwalają pracować w domu
Źródło: © Minerva Studio - Fotolia.com
d2nwbsz

.

Serwis ogłoszeniowy FlexJobs przeanalizował 25 tysięcy ofert pracy dostępnych na swoich stronach i wyselekcjonował 25 firm z całego świata, które nie boją się zatrudniać w takim systemie. Podczas analizy wzięto pod uwagę tylko te przedsiębiorstwa, które umieściły ogłoszenia o pracę między 5 czerwca a 5 lipca.

Pierwsze miejsce na liście zajęła firma Kaplan – szkoła języka angielskiego oferująca kursy zagraniczne w 44 placówkach na świecie (m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie). Na drugim uplasował się IBM, producent zaawansowanych technologii informatycznych. Na ostatnim stopniu podium znalazła się korporacja US Reports zajmująca się m.in. audytem, oceną ryzyka i kontrolą strat.

d2nwbsz

- Jak pokazują nasze badania, wiele przedsiębiorstw nie boi się zastosowania pracy zdalnej w swoich firmach. Także w tych mniejszych, telepraca zyskuje coraz większą popularność – skomentowała na łamach businessinsider.com Sara Sutton Fell, szefowa FlexJobs.

A jak wygląda sytuacja z pracą zdalną u nas w kraju? Co siódma firma w Polsce decyduje się na zatrudnienie pracowników w takim trybie lub stwarza warunki do takiej pracy. Najczęściej są to firmy IT, zajmujące się finansami i księgowością. Często ze stacjonarnego zatrudnienia rezygnują także graficy oraz programiści.

Jak pokazują statystki, coraz więcej osób uważa, że praca w domu może być równie efektywna co praca w firmie. Elastyczny system zatrudnienia daje pracownikowi większą mobilność i umożliwia zbalansowanie życia zawodowego i prywatnego. A co ma z tego pracodawca? Urząd Marszałkowski w Lublinie obliczył, że jeden telepracownik to oszczędność rzędu 8 tys. zł rocznie. Koszt utrzymania stanowiska pracy dla pracownika stacjonarnego w skali roku wynosi ok. 10 tys. zł, a telepracownika jedynie 1,8 tys. zł.

Ranking 25 firm, które dopuszczają pracę zdalną

 1. Kaplan
 2. IBM
 3. US-Reports
 4. First Data
 5. About.com
 6. Connections Academy
 7. SAP
 8. Xerox
 9. Dell
 10. Apple
 11. PAREXEL
 12. Forest Laboratories
 13. UnitedHealth Group
 14. VMware
 15. K12
 16. Aetna
 17. Overland Solutions, Inc.
 18. Salesforce.com
 19. Infor
 20. ADP
 21. Red Hat
 22. BroadSpire
 23. U.S. Department of the Interior
 24. Covance
 25. Aon

JK,WP.PL
Na podstawie businessinsider.com

d2nwbsz

Podziel się opinią

Share
d2nwbsz
d2nwbsz