Trwa ładowanie...

28. finał WOŚP 2020. Pomagać można na wiele sposobów, nie trzeba nawet ruszać się z domu

Puszki są nieodłącznym elementem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niemal 120 tys. wolontariuszy w trakcie 28. finału WOŚP kwestuje w całej Polsce. Jednak nie każdy z nas wyjdzie dzisiaj z domu. Dlatego jest wiele innych sposobów, by wpłacić pieniądze na konto Fundacji.

28. finał WOŚP 2020. Pomagać można na wiele sposobów, nie trzeba nawet ruszać się z domuŹródło: PAP, fot: PAP/Rafał Guz
d2wpzhe
d2wpzhe

Najprostszym sposobem jest odwiedzenie oficjalnej strony Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wpłacenie za jej pośrednictwem datku przelewem. Na oficjalnej witrynie możemy tego dokonać za sprawą PayPala, PayU czy Polcard, a nawet za pośrednictwem BLIK-a. Ponadto istnieje też możliwość wpłat cyklicznych. Dzięki tej funkcji możemy wpłacać pieniądze na konto Fundacji np. co miesiąc.

Zamiast przelewu możemy wybrać opcję płatności SMS. Wystarczy wysłać wiadomość na numer 75 565 o treści "SERCE". Koszt jednego SMS-a to 5 zł netto (6,15 zł z VAT). Najwięksi operatorzy na polskim rynku zadeklarowali, że wpływ z tych SMS-ów przekażą na konto WOŚP. Wśród nich są m.in.: Play, Orange, Heyah, Plus i T-Mobile.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: WP.PL

28. finał WOŚP. Jak możemy wpłacać pieniądze?

Nieodłącznym elementem każdego finału WOŚP są tzw. Złote Serduszka, czyli licytacje dla najbardziej hojnych darczyńców. Serduszka owe są wykonane ze złota otrzymanego w czasie poprzedniego finału. Oprócz nich wylicytować można Złote Karty Telefoniczne Play.

Tak przez lata zmieniał się Jurek Owsiak i jego fundacja

Licytacja Złotych Serduszek rozpoczyna się "od pierwszego łączenia telewizyjnego do późnych godzin wieczornych", jak podaje oficjalna strona WOŚP. Jak zgłosić się do licytacji? Poprzez specjalną stronę internetową. Ponadto chęć udziału w aukcjach można zadeklarować za pomocą specjalnego numeru telefonu oraz w wideorozmowie z konsultantem WOŚP.

d2wpzhe

Można przekazać również 1 proc. podatku na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym celu podatnik powinien wskazać organizację w formularzu PIT. W odpowiedniej rubryce należy wpisać: "Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 0000030897".

W tym roku również działa "Siema Shop", czyli specjalny sklep, który oferuje gadżety związane z 28. finałem. W ofercie znajdziemy m.in. bluzki, bluzy, kubki, smycze i wiele innych.

Pomoc w mediach społecznościowych

Pomóc możemy również na Facebooku. Dzisiaj jest wprost prawdziwy wysyp zrzutek na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Minimalna kwota wsparcia w tym wypadku wynosi 20 złotych. Wystarczy wybrać jedną ze zrzutek lub też zorganizować własną, jeżeli czujemy się na siłach, by tak wspomóc Fundację. Podobne zbiórki są organizowane na stronach typu SiePomaga.pl, zrzutka.pl itp.

d2wpzhe

Po raz kolejny ciekawą akcję na Twitterze uruchomił partner WOŚP - Mastercard. Za każde "ćwierknięcie" lub retweet hasztagu "#MastercardGrazWOŚP" firma ta przekaże na WOŚP pięć złotych.

Jeszcze inny pomysł na aktywizację darczyńców ma Play. Operator zachęca do opłacania faktur do 12 stycznia, w zamian partner WOŚP przekaże Fundacji 1 zł za każdego klienta, który dokona wpłaty we wspomnianym terminie.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: WP.PL

Aukcje Allegro

W tym roku również nie zabraknie aukcji na Allegro. Oferty wystawia wielu przedstawicieli polityki (m.in. prezydent Andrzej Duda), showbiznesu, sportu i wiele więcej. Ale także, a może przede wszystkim, swoje licytacje mógł założyć każdy z nas. Dlatego też każdy znajdzie coś dla siebie na aukcjach.

d2wpzhe

Co można wylicytować na Allegro? Na przykład replikę medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk. Na ten moment ta aukcja przekroczyła wartość 75 tys. złotych (stan na 12 stycznia godz. 12:40).

d2wpzhe

Chcielibyście poczuć się jak Franz Maurer z kultowych "Psów"? Zapewni to wam Bogusław Linda, który wystawił kurtkę tego bohatera. Swoją marynarkę sprzedaje również Jurek Owsiak. Z kolei reżyser Wojtek Smarzowski proponuje darczyńcom... swój samochód. Aukcja za Mazdę 3 potrwa jeszcze 16 dni, a w tej chwili auto to jest wycenione na ponad 55,7 tys. złotych.

Aukcji na Allegro jest mnóstwo. Partner WOŚP - Allegro - zaproponował również swoją własną formę "wirtualnej puszki". Datki wpłacamy poprzez tradycyjny "zakup" na stronie spółki. Możemy też wybrać wysokość datku.

Z Fundacją w tym roku gra wiele sklepów internetowych, które przekażą część kwot z zakupów na konto WOŚP. Pełną listę partnerów Orkiestry znajdziesz tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2wpzhe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wpzhe