Trwa ładowanie...

300+ trafi do uczniów co roku. Ustawa jest gotowa

Pieniądze z jednego ze sztandarowych projektów socjalnych rządu będą trafiały do Polaków co roku. Ustawa gwarantująca 300 zł na każdego ucznia jest już gotowa.

300+ trafi do uczniów co roku. Ustawa jest gotowaŹródło: East News
d2p7etm
d2p7etm

Ubiegłoroczne wypłaty z programu "Dobry start", powszechnie nazywanego 300+, były dokonywane w oparciu o rozporządzenie. Z tego względu nie było pewności, czy pieniądze trafią do rodziców również i w tym roku, choć trudno było sobie wyobrazić rezygnację z programu w roku podwójnych wyborów.

Niepewność jednak zniknie – jak donosi "Super Express" gotowy jest projekt ustawy, który zagwarantuje coroczne wypłaty 300+. Tę informację potwierdza także PAP - projekt został opublikowany.

- Stworzenie ustawowych podstaw prawnych do świadczenia "Dobry start" jest elementem budowy stabilnej, długofalowej polityki rodzinnej. Zapewni też stabilizację świadczenia i da większą pewność co do jego ciągłego funkcjonowania – wyjaśniła w rozmowie z dziennikiem Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

"To są wieloletnie zaniechania". Rafalska tłumaczy się z wysokości świadczeń

Wnioski o pieniądze dla rodziców posiadających uczące się dzieci do 20. roku życia można składać od 1 lipca drogą elektroniczną. Miesiąc później ruszy możliwość składania wniosków papierowych. W przyszłym roku nabór wniosków rozpocznie się odpowiednio 1 lutego i 1 kwietnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2p7etm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p7etm