Trwa ładowanie...

300+. Wyprawka szkolna dla dziecka. Wnioski już od lipca

Ruszył program "Dobry start". Tylko do końca listopada będzie można składać wnioski o przyznanie 300 zł na szkolną wyprawkę. - Wszystkie rodziny, które złożą wnioski w lipcu i sierpniu mogą liczyć na wypłaty do 30 września - powiedziała minister pracy Elżbieta Rafalska.

300+. Wyprawka szkolna dla dziecka. Wnioski już od lipcaŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d4d1m88
d4d1m88

W całej Polsce ruszyła akcja informacyjno-promocyjna programu "Dobry start". Podczas konferencji prasowej minister RPiPS Elżbieta Rafalska powiedziała, że program "daje szansę, aby każdy uczeń, każde dziecko rozpoczynające rok szkolny, mogło otrzymać wsparcie w wysokości 300 zł".

- 1 lipca rozpocznie się składanie wniosków on-line, od 1 sierpnia rusza dodatkowo składanie wniosków papierowych - dodała minister Rafalska. - Nieprzekraczalny termin na złożenie wniosków to 30 listopada.

- Wszystkie rodziny, które złożą wnioski w lipcu i sierpniu, mogą liczyć na wypłaty do 30 września. Myślę, że ci, którzy złożą w lipcu, mogą liczyć na to, że samorząd może nawet dokonać wypłat szybciej - stwierdziła minister pracy.

Rząd da 300 zł na wyprawkę szkolną, a co z darmowymi podręcznikami? Wiceminister Marczuk wyjaśnia

Świadczenie "Dobry Start" przysługuje raz w roku rozpoczynającym rok szkolny dzieciom do 18 roku życia. A co jeżeli 18-latek będzie kończył jeszcze liceum? Pieniądze również otrzyma. Program zakłada, że środki można otrzymać maksymalnie do osiągnięcia przez dziecko 20 roku życia. Warunek jest jeden - nauka musiała się rozpocząć przed 18 rokiem życia i jest kontynuowana.

Money.pl
Źródło: Money.pl, fot: Mateusz Ratajczak

Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają pieniądze do ukończenia przez nie 24 roku życia. O czym należy pamiętać? Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne - w zerówce w przedszkolu lub szkole. Jednocześnie na środki nie mogą liczyć studenci - ten etap edukacji rozpoczynają po osiągnięciu 18 roku życia.

Co istotne, program nie posiada żadnego kryterium dochodowego.

Osoby ubiegające się o pieniądze otrzymają informację o przyznaniu świadczenia na podany we wniosku adres e-mail. Jeżeli nie zostanie wpisany żaden mail - rodzice dostaną urzędowe pismo o możliwości odebrania decyzji. Jednak niestawienie się po taki dokument wcale nie wstrzyma wypłaty.

d4d1m88
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d1m88