Trwa ładowanie...
d4jo4it

50 mln zł na doposażenie oraz inwestycje służb podległych MSW (komunikat)

...

Share
d4jo4it

11.09. Warszawa - MSW informuje:

38,2 mln zł - policja, 5,7 mln zł - Państwowa Straż Pożarna, 4,9 mln zł - Straż Graniczna, 1,2 mln zł - Biuro Ochrony Rządu: to środki, które w ramach 50 mln zł przeznaczonych w tym roku na tzw. modernizację służb zostały podzielone między poszczególne formacje. Przekazane środki przeznaczone zostały m.in. na zakup samochodów przez komendy wojewódzkie policji oraz prace inwestycyjne.

Policja z kwoty 38 mln zł przeznaczyła 24 mln zł na zakup samochodów służbowych, w tym na zakup samochodów przez komendy wojewódzkie policji oraz samochody nieoznakowane. Tak jak wczoraj (10 września br.) informowaliśmy 14 mln zł zostało przeznaczonych na budowę, bądź remont siedmiu komend powiatowych i jednej komendy miejskiej. Pozostałe 200 tys. zł zostanie przeznaczonych na inne zadania związane m.in. z doposażeniem, czy inwestycjami policji.

Michał Deskur, wiceminister spraw wewnętrznych, zwrócił się o uruchomienie z rezerwy celowej 14 mln zł na budowę oraz remont komend powiatowych policji. Minister finansów wyraził zgodę, a przekazane pieniądze pozwolą na budowę łącznie 5 nowych siedzib komend powiatowych policji w: Opocznie, Nowej Soli, Szczecinku, Tomaszowie Lubelskim, Gołdapi, nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, a także na prace budowlane w obiekcie Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie oraz przebudowę i budowę kompleksu budynków Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

d4jo4it

Środki w wysokości 5 mln 700 tys. zł, które otrzymała Państwowa Straż Pożarna, przeznaczone zostały m.in. na kontynuację budowy strażnic w: Nowym Sączu, Wąbrzeźnie, Kazimierzy Wielkiej, Sokołowie Podlaskim. Straż Graniczna przekazane pieniądze przeznaczyła na rozbudowę budynku na terenie kompleksu koszarowego Komendy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Natomiast Biuro Ochrony Rządu otrzymane środki przeznaczyło m.in. na remont swoich obiektów.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d4jo4it
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jo4it
d4jo4it