Trwa ładowanie...

500+ dla emerytów, kiedy będą pieniądze? Harmonogram

Od 1 października obowiązuje program 500+ dla osób niesamodzielnych, sporą grupę - obok osób z niepełnosprawnościami - stanowią tu emeryci. Kiedy przyjdą pieniądze?

500+ dla emerytów, kiedy będą pieniądze? HarmonogramŹródło: East News, fot: East News
dp9c4ez
dp9c4ez

Program 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji wszedł w życie 1 października. Szacuje się, że obejmie ok. 850 tys. osób, w tym osoby z niepełnosprawnościami oraz seniorów po 75. roku życia. Dotąd już 213 tys. Polaków złożyło wnioski o zakwalifikowanie do programu. ZUS zgłoszenia przyjmował już we wrześniu, opracował też harmonogram wypłat.

W ciągu pierwszych 10 dni funkcjonowania 500+ dla niesamodzielnych ZUS ma wypłacić łącznie 3 mln zł. - Spraw rozpatrzonych i przygotowanych już do wydania decyzji mamy aktualnie ponad 20 tys. W dniach 1 i 3 października wyszło 100 pierwszych wypłat. Te liczby pokazują, że proces rozpatrywania wniosków idzie bardzo sprawnie – mówi "Super Expressowi" rzecznik prasowy ZUS, Wojciech Andrusiewicz.

Wypłaty 500+ ruszyły w dniach 1, 5 i 6. To standardowe dni wypłacania świadczeń. Jak podaje "SE", część seniorów mogło otrzymać pieniądze także 3 października, ponieważ ZUS wprowadził jedną wypłatę niestandardową. Kolejne płatności w tym miesiącu zostaną uruchomione w dniach: 10, 15, 20 i 25 października.

dp9c4ez

Przy świadczeniu 500+ obowiązuje zasada złotówka za złotówkę. Wypłata pełnej kwoty 500 zł przysługuje osobom, których renta lub emerytura nie są wyższe od 1100 zł. Jak informuje rzecznik ZUS, aż 60 proc. wniosków mieści się w tym limicie i otrzyma pełną kwotę.

Obejrzyj: 500+ dla niepełnosprawnych. Prezes ZUS tłumaczy, jak się ubiegać

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dp9c4ez
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp9c4ez