ycipk-4181zv

500+ do zwrotu. Przez błąd urzędniczki, mężczyzna musiał oddać 11 tys. zł

Mężczyzna miał wypełniać wniosek o 500+ na drugie dziecko przy pomocy urzędniczki w Urzędzie Miejskim. Po roku okazało się, że pieniądze się mu jednak nie należały. Został wezwany do zwrotu pieniędzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna otrzymał pismo o zajęciu komorniczym na kwotę 11 tys. zł.
Mężczyzna otrzymał pismo o zajęciu komorniczym na kwotę 11 tys. zł. (East News, Fot: Lukasz Piecyk/REPORTER)
ycipk-4181zv

Mężczyzna przekonuje, że wielokrotnie upewniał się, czy mając dwójkę dzieci, ale po rozwodzie pierwsze z nim nie mieszka, to może ubiegać się o 500+ - zaznacza "Gazeta Lubuska", która opisała sprawę.

Zobacz:Rodzina 500+. Ruszyły wypłaty na pierwsze dziecko w Wielkopolsce

W Urzędzie Miejskim pracownica, przy pomocy której wypełniał wniosek, zapewniała, że owszem, gdyż świadczenie będzie pobierane na drugiego potomka. Wniosek został przyjęty. Nikt nie kwestionował wypłat.

ycipk-4181zv

Dopiero po roku, kiedy mężczyzna ponownie zjawił się w urzędzie, aby przedłużyć wniosek, stwierdzono, że 500+ mu się nie należało. Po 9 miesiącach przyszło pismo o zajęciu komorniczym na kwotę 11 tys. zł.

Efekt 500+. Program wpływa nie tylko na dzietność

Czytaj: Elżbieta Rafalska chwali efekty 500+. Program osiąga swoje cele

ycipk-4181zv

Urząd do, którego zwróciła się o komentarz "Gazeta Lubuska", przekonuje że to na wnioskodawcy spoczywa obowiązek podawania informacji zgodnych z prawdą. Dziennik przypomina również, Urząd ma możliwość umorzenia kwoty nienależnie pobranego świadczenia łącznie z pobranymi odsetkami. Kłopot w tym, że w sprawie tego mężczyzny tego nie zrobił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
ycipk-4181zv
ycipk-4181zv
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4181zv