Trwa ładowanie...

500+ na każde dziecko od lipca. Jak złożyć wniosek?

Rząd przyjął projekt programu 500+. Od lipca świadczenie będzie przyznawane na pierwsze dziecko. Znika kryterium dochodowe. Szacuje się, że z programu skorzysta 6,8 mln dzieci.

500+ na każde dziecko od lipca. Jak złożyć wniosek?Źródło: East News
d1wta26
d1wta26

Program 500+, jeżeli zostanie przyjęty przez parlament i podpisany przez prezydenta, wejdzie w życie od 1 lipca. Od tego dnia wszyscy mogą składać wnioski internetowe.

Dotyczy to osób, które nie korzystały z programu na pierwsze dziecko oraz tych, które od 1 października wejdą w kolejny okres rozliczeniowy. Od sierpnia wnioski będzie można też składać w formie papierowej.

- Zarzut, że jest to program socjalny, przestaje mieć miejsce, nie będzie już testu dochodowego. Każde dziecko do ukończenia 18. roku życia dostanie to świadczenie. Programem objętych zostanie łącznie 6 mln 800 tys. dzieci - powiedziała minister rodziny Elżbieta Rafalska.

Obejrzy: 500 plus na pierwsze dziecko: "Klasa średnia kupi zegarek, nie kartofle"

Osoby, które dotąd nie pobierały świadczenia w ogóle lub rozszerzą je o pierwsze dziecko, dostaną świadczenie z wyrównaniem.

d1wta26

Zmieni się też okres rozliczeniu. Po pierwsze będzie obowiązywał od 1 czerwca do 31 maja (a nie jak dziś obowiązuje od 1 października), a po drugie – wydłuży się do końca maja 2021 r.

- Program "Rodzina 500+" ma służyć dzietności, ma poprawić demografię Polski. Tworzy plan dla długofalowego rozwoju Polski - stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

Od 2016 do teraz na 500+ wydano 71 mld zł. W przyszłym roku budżetowym program ma kosztować 41 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wta26
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wta26