Trwa ładowanie...

"500+" zawieszone? Ten komunikat nie jest prawdziwy

"I co teraz będzie?" – pytają zaniepokojeni rodzice, którzy w mediach społecznościowych zobaczyli niepokojący komunikat o zawieszeniu programu "Rodzina 500+". Uspokajamy: to nieprawda, wiadomość nie pochodzi od ministerstwa. Program zostaje, ale będzie obowiązywała w nim istotna zmiana.

Minister rodziny Marlena Maląg zapewnia, że programy socjalne nie zostaną ograniczoneMinister rodziny Marlena Maląg zapewnia, że programy socjalne nie zostaną ograniczone
docil13
docil13

Zaniepokojenie wielu rodziców wywołał komunikat o zawieszeniu z początkiem 2021 r. świadczenia "Rodzina 500+", który od kilku dni przekazywany jest przez media społecznościowe.

Na pierwszy rzut oka trudno odmówić mu autentyczności, gdyż wygląda jak zrzut ze strony ministerstwa rodziny i polityki społecznej. Ktoś zadał sobie trud, by uwiarygodnić przekaz, ale uspokajamy: żadnych planów likwidacji sztandarowego programu socjalnego Prawa i Sprawiedliwości nie ma.

Taki komunikat przesyłają sobie internauci

Rzeczywiście, już przed kilkoma miesiącami pojawiły się spekulacje na temat ograniczenia programu w związku z nadzwyczajnymi wydatkami, jakie budżet państwa musiał ponieść w związku z pandemią. Politycy konsekwentnie jednak zaprzeczali, by miało dojść do jakichkolwiek cięć.

"Rodzina 500" będzie w kolejnym roku obowiązywała w dotychczasowym kształcie. Nie zmienia się nic na niekorzyść beneficjentów, ale również – na ich korzyść. Rodzice od dawna apelują o waloryzację świadczenia, które w związku z tym, że ceny idą w górę, realnie warte jest coraz mniej. Na to jednak nie ma na razie co liczyć.

docil13

Świadczenie zostaje i nadal przyznawane będzie na każde dziecko, niezależnie od dochodów rodziny. Zmienią się natomiast zasady jego przyznawania. O ile do tej pory przedłużane było automatycznie, to od 2021 r. świadczenie naliczane będzie od 1 czerwca do końca maja kolejnego roku.

To niby drobna zmiana, lecz ma ogromne znaczenie praktyczne. Jeśli zainteresowani nie złożą wniosku, nie dostaną pieniędzy.

Waloryzacja 500 plus? "Na dziś takich planów nie ma"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
docil13
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
docil13