Trwa ładowanie...
d3vxays

500 zł za 1 kg sproszkowanych malin? Porównałam ceny produktów Anny Lewandowskiej

128 zł za 1 kg batona, 238 zł za taką samą ilość chipsów, 499,80 zł za liofilizowane maliny. Ceny szokują, a ludzie kupują, bo fit produkty od Anny Lewandowskiej są cały czas na topie. Przyjrzałam się im z bliska i znalazłam dla nich tańsze alternatywy. Jest sens przepłacać?
Share
Niektóre produkty Anny Lewandowskiej kosztują krocie. Np. 1 kg liofilizowanych malin kosztuje prawie 500 zł.
Niektóre produkty Anny Lewandowskiej kosztują krocie. Np. 1 kg liofilizowanych malin kosztuje prawie 500 zł.Źródło: WP.PL, Fot: Agata Wołoszyn
d3vxays

Produkty Anny Lewandowskiej do tanich nie należą - to fakt. Z drugiej strony są bardzo dobrej jakości, ale czy 238 zł za 1 kg ziemniaczanych chipsów to nie jest zwykła przesada? Postanowiłam porównać ceny z innymi zdrowymi artykułami, które można znaleźć na sklepowych półkach.

Chipsy

To, że typowe chipsy toną we wzmacniaczach smaku i innych dodatkach do żywności nie jest żadnym odkryciem. Producenci starają się jednak tworzyć zdrowsze alternatywy dla tych przekąsek. Ziemniaczane chipsy od Ani Lewandowskiej kosztują 4,29 zł za 18 gramową paczuszkę. W przeliczeniu na kilogram jest to aż… 238 zł! Czy to nie za wysoka cena za kartofle i trochę suszonych przypraw?

   foodsbyann.com
Źródło: foodsbyann.com

W sklepie znajduję inne chipsy z równie dobrym składem, które kosztują 149 zł za 1 kg, ale w moje ręce trafiają też takie, za które musimy zapłacić zaledwie 79,90 zł za 1 kg. Co prawda produkt Anny Lewandowskiej nie ma w składzie oleju, więc zawiera mało tłuszczu, ale cena za ten produkt jest naprawdę wysoka. Kilogram ziemniaków kosztuje ok. 2,50 zł, więc nawet biorąc pod uwagę wysiłek potrzebny do zrobienia takiej przekąski w domu, trudno wyceniać produkt na ponad 100 zł.

   WP.PL
Źródło: WP.PL
    WP.PL
Źródło: WP.PL, Fot: Agata Wołoszyn

Oglądaj także: Szybka opcja na obiad dla dziecka? "Nie chcę tego połykać"

Batony

d3vxays

Zbliżam się do półki ze słodkimi przekąskami. Anna Lewandowska proponuje zakup swojego zdrowego batona, który waży zaledwie 35g za 4,49 zł. W przeliczeniu na 1 kg daje to zawrotną kwotę ponad 128 zł za 1 kg czekoladowej przyjemności. Ku mojemu zaskoczeniu baton od innej fit trenerki - Ewy Chodakowskiej można kupić za 87 zł za 1 kg (3,49 zł za 40 g produktu). To o 33 proc. mniej niż produkt firmy Foods by Ann. Na półce sklepowej znajduję jeszcze inny baton z równie dobrym składem, który kosztuje 2,49 zł za 35 g, czyli 71 zł za 1 kg. To prawie 2 razy mniej niż ten od Anny Lewandowskiej.

    WP.PL
Źródło: WP.PL, Fot: Agata Wołoszyn
   WP.PL
Źródło: WP.PL
    WP.PL
Źródło: WP.PL, Fot: Agata Wołoszyn

Ciastka

d3vxays

Kolejny produkt, który zwraca moją uwagę to ciasteczka owsiane. W sklepie internetowym Anny Lewandowskiej znajduję produkt, który kosztuje 6,99 zł za 100 g paczkę. Jeżeli chcielibyśmy kupić 1 kg takich ciastek, zapłacilibyśmy za nie 69,90 zł. Szukam w sklepie alternatywy dla tego produktu. Znajduję bio ciastka innej firmy, które w przeliczeniu za 1 kg kosztują ponad 33 zł. To dwa razy mniej niż za produkt od popularnej trenerki.

   foodsbyann.com
Źródło: foodsbyann.com
 
  WP.PL
Źródło: WP.PL, Fot: Agata Wołoszyn

Kakao

d3vxays

A może by tak kupić ekologiczne surowe kakao? Anna Lewandowska proponuje zakup tego produktu za 19,99 zł (150 g). A ja znajduję w sklepie internetowym podobny produkt, który w przeliczeniu na taką samą objętość kosztowałby nas 14,95 zł. Cena za kilogram produktu Foods by Ann to 133 zł, a innej firmy 99 zł. Różnica wynosi aż 34 zł.

   foodsbyann.com
Źródło: foodsbyann.com
    WP.PL
Źródło: WP.PL, Fot: Agata Wołoszyn

Czytaj także: Wszystkich Świętych 2019. Nigdzie was tak nie oskubią, jak pod cmentarzem

d3vxays

Nasiona chia

Jeżeli chcemy zaopatrzyć się w ekologiczne nasiona chia od Anny Lewandowskiej, musimy szykować się na wydatek rzędu 13,99 zł za 200 g paczkę, czyli prawie 70 zł za 1 kg. Za nasiona innej firmy (bez znaku "eko") zapłacimy niecałe 28 zł za 1 kg (6,99 zł za 250 g).

   foodsbyann.com
Źródło: foodsbyann.com
    WP.PL
Źródło: WP.PL, Fot: Agata Wołoszyn

Czytaj także: Przeskanowałam 100 produktów w sklepie Biedronka. Wyzwanie i wielkie zaskoczenie

d3vxays

Liofilizowana malina

Czas na cenowy "hit". Na półce znajduję produkt Anny Lewandowskiej o nazwie "Malina Lio Shake", czyli jest to po prostu liofilizowana malina, będąca źródłem cennych witamin. Fit trenerka zaleca, aby dodawać go do owsianek czy napojów. 50 g paczka kosztuje 24,99 zł, co w przeliczeniu na 1 kg daje zawrotną kwotę… 499,80 zł! Do wyprodukowania takiej jednej paczuszki produktu używa się nawet kilkuset gramów malin, ale w sklepie internetowym udaje mi się znaleźć podobny produkt, który kosztuje 378 zł za 1 kg. To cały czas dużo, ale zdecydowanie mniej niż sproszkowane maliny z Foods by Ann.

    WP.PL
Źródło: WP.PL, Fot: Agata Wołoszyn
   lyofood.pl
Źródło: lyofood.pl

Zdrowe odżywanie weszło w krew wielu Polakom. Okazuje się, że są w stanie wydać naprawdę wiele, aby stać się posiadaczami luksusowych produktów premium od Anny Lewandowskiej. Może dobre, na pewno zdrowe, ale czy nie za drogie?

*ceny porównywanych produktów pochodzą z warszawskiego sklepu Carrefour oraz Rossmann

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3vxays

Podziel się opinią

Share
d3vxays
d3vxays