Trwa ładowanie...

58 mln zł na premie dla urzędników

58 mln zł - tyle w tym roku zamierza przeznaczyć Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, na nagrody i premie dla pracowników.

58 mln zł na premie dla urzędników
d3per04
d3per04

Prezydent stolicy postanowiła przyznać tak wysoką pulę na nagrody, mimo sugestii premiera Donalda Tuska. Jego zdaniem zwłaszcza w czasie kryzysu, należy przyznawać nagrody wstrzemięźliwie.

Informacje potwierdził rzecznik stołecznego ratusza Tomasz Andryszczyk. Tłumaczył, że prezydent Warszawy i tak obcięła przeznaczony w tym roku na nagrody dla pracowników Ratusza o 10 mln zł.

Pytana w TVP Info, czy to adekwatna kwota na nagrody w dobie kryzysu, prezydent Warszawy powiedziała, że tak, ponieważ chodzi o ponad 7 tys. osób. "Gdy się przeliczy, wychodzi, że jest to dokładnie 2100 zł nagrody na kwartał - wyjaśniła.

d3per04

"Myślę, że to normalna motywacja do pracy (...) To jest duża instytucja, ja muszę mieć jak najlepszych pracowników." - przekonywała.

Gronkiewicz-Waltz odniosła się też do słów wicepremiera Grzegorza Schetyny, który - komentując wcześniej informacje o przeznaczeniu ponad 50 mln zł na nagrody dla miejskich urzędników - powiedział, że powinni oni dziś "pilnować nie tylko przejrzystości, ale też skromności".

"Myślę, ze wicepremier Schetyna po prostu nie wiedział, na ile osób jest ta magiczna liczba 58 mln zł" - zaznaczyła prezydent.

Zapowiedziała, że nie obniży sumy przeznaczonej na nagrody. "To są już (kwoty - PAP) obniżone o 10 mln ze względu na sytuację kryzysową. Gdyby jej nie było, to dałabym o planowane 10 mln więcej" - dodała.

Gronkiewicz-Waltz sytuację finansową Warszawy określiła jako "świetną". "Mamy najniższe w historii zadłużenie i najwyższe w historii inwestycje" - zapewniała.

d3per04
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3per04