Trwa ładowanie...
d46o7it
sondaż

64 proc. Polaków źle ocenia pracę prezydenta

Działalność prezydenta Lecha Kaczyńskiego źle ocenia 64 proc. Polaków, natomiast 24 proc. jest odmiennego zdania.
Share
64 proc. Polaków źle ocenia pracę prezydenta
d46o7it

Działalność prezydenta Lecha Kaczyńskiego źle ocenia 64 proc. Polaków, natomiast 24 proc. jest odmiennego zdania - wynika z sondażu CBOS przekazanego PAP.

Negatywną opinię na temat pracy Sejmu ma 69 proc. osób, a zadowolonych z pracy posłów jest 19 proc. głosujących. Senat dobrze ocenia 23 proc. badanych; źle - 56 proc.

W porównaniu do lipcowego badania o 3 pkt proc. zmniejszyła się liczba osób dobrze oceniających pracę prezydenta. Jednocześnie o 5 pkt proc. zwiększył się odsetek osób niezadowolonych z jego działalności.

d46o7it

Krytycyzm respondentów wobec wypełniania swoich obowiązków przez Lecha Kaczyńskiego rośnie wraz z ich wykształceniem. Jak zwracają uwagę autorzy badania, mieszkańcy wsi oceniają prezydenta lepiej niż mieszkańcy miast, zwłaszcza największych.

Ponad 56 proc. wyborców Lecha Kaczyńskiego z drugiej tury wyborów prezydenckich aprobuje jego działalność, a 33 proc. ocenia ją negatywnie.

Tylko 10 proc. wyborców Donalda Tuska oraz 16 proc. osób niegłosujących w drugiej turze wyborów w 2005 r. wyraża aprobatę dla działań prezydenta. Źle postrzega je odpowiednio 87 i 69 proc. z nich.

Tylko potencjalni wyborcy PiS wystawiają prezydentowi dobre oceny (77 proc. wobec 20 proc. ocen negatywnych). Natomiast sympatycy PSL, PO i SLD oraz osoby niezamierzające głosować w wyborach parlamentarnych w większości wyrażają opinie negatywne.

W stosunku do lipcowego sondażu o 2 pkt proc. zmniejszył się odsetek pozytywnych ocen Sejmu. Nie zmieniła się zaś liczba opinii negatywnych.

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" CBOS przeprowadził w dniach 6-12 sierpnia 2009 r. na liczącej 1041 osób reprezentatywnej próbie dorosłych mieszkańców Polski.

d46o7it

Podziel się opinią

Share
d46o7it
d46o7it