Trwa ładowanie...
d2coe3s

66 proc. Polaków uważa, że rząd nie wie jak walczyć z dziurą budżetową - OBOP

10.7.Warszawa (PAP) - 66 proc. badanych uważa, że rząd nie wie jak sobie radzić z sytuacją, gdy brakuje pieniędzy w budżecie państwa. 74 proc. ankietowanych uważa, że rząd powinien...
Share
d2coe3s

10.7.Warszawa (PAP) - 66 proc. badanych uważa, że rząd nie wie jak sobie radzić z sytuacją, gdy brakuje pieniędzy w budżecie państwa. 74 proc. ankietowanych uważa, że rząd powinien ograniczyć niektóre wydatki państwa. Jednocześnie 56 proc. uważa, że rząd w pierwszej kolejności podniesie podatki - wynika z przesłanego PAP w piątek raportu TNS OBOP.

"W opinii 66 proc. badanych rząd nie wie (+raczej nie wie+ i +w ogóle nie wie+), jak sobie poradzić z sytuacją, gdy brakuje pieniędzy w budżecie państwa. 28 proc. badanych sądzi, że rząd wie (+wie dobrze+ i +wie tylko z grubsza+), jak sobie z tą sytuacja poradzić" - napisano w raporcie.

"Mało kto chce, by rząd radził sobie z brakiem pieniędzy przez podniesienie podatków - od dochodów indywidualnych (3 proc.) i od towarów i usług (6 proc.). Przygniatająca większość (74 proc.) jest za ograniczeniem niektórych wydatków państwa, 13 proc. sprzedałoby państwowe przedsiębiorstwa, a 7 proc. - banki" - napisano.

d2coe3s

Jednak zdaniem badanych rząd w pierwszej kolejności podniesie podatki - od indywidualnych dochodów (32 proc.) i od towarów i usług (24 proc.).

"Gdy spytano, kiedy - zdaniem badanych - Polska wyjdzie z obecnych kłopotów budżetowych, to 7 proc. odpowiedziało, że w ciągu dwu najbliższych lat, 28 proc. - że w ciągu najbliższych 5 lat, a zdaniem 54 proc. stanie się to jeszcze później" - napisano w raporcie.

Badanie przeprowadzono w dniach 2-5 lipca na reprezentatywnej próbie losowej 1000 osób. (PAP)

zaj/ jtt/

d2coe3s

Podziel się opinią

Share
d2coe3s
d2coe3s