Trwa ładowanie...

8 groszy zniżki na paliwo z Orlenu. Rośnie rabat dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

Z 5 do 8 groszy rośnie zniżka na standardowe paliwa dostępne na stacjach Orlenu. Rząd pochwalił się w piątek podpisaniem nowej umowy z paliwowym gigantem.

Share
8 groszy zniżki na paliwo z Orlenu. Rośnie rabat dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny
Źródło: East News, fot: Piotr Jedzura/REPORTER
d9u682y

Od września 2015 roku rodziny, które miały wyrobioną Kartę Dużej Rodziny, mogły liczyć na 5 gr zniżki za litr paliw standardowych i 10 gr zniżki w przypadku paliwa premium (Verva).

Teraz jednak Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpisało z Orlenem nową umowę - poinformował wiceszef resortu Bartosz Marczuk. Zniżka na paliwa standardowe będzie teraz wynosić 8 gr. W przypadku Vervy natomiast rabat pozostaje bez zmian.

Karta Dużej Rodziny zapewnia zniżki przy zakupie jedzenia i kosmetyków, odzieży i obuwia, książek, zabawek oraz paliwa - czytamy w komunikacie na stronie internetowej resortu. Obniża także koszty rachunków za usługi telekomunikacyjne czy bankowe. Pozwala na tańsze przejazdy pociągami i komunikacją publiczną w wybranych miejscowościach.

d9u682y

Karta przysługuje niezależnie od uzyskiwanych dochodów rodzinom z co najmniej trójką dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia; do ukończenia 25. roku życia, w przypadku, gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej i bez ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci niepełnosprawnych.

Od 1 stycznia 2018 r. Karta Dużej Rodziny dostępna jest w dwóch formach: tradycyjnej (tj. plastikowej) i elektronicznej (tj. na urządzeniach mobilnych).

d9u682y

Podziel się opinią

Share
d9u682y
d9u682y