Trwa ładowanie...
d3bketn

800 kaczek zatrudnionych do pracy w winnicy. Jakie mają zadanie?

Jedna z winnic znajdujących się w RPA wpadła na nietypowy pomysł - zatrudniła 800 kaczek do pomocy przy wykonywaniu raptem jednego zadania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
800 kaczek zatrudnionych do pracy w winnicy. Jakie mają zadanie?
(Eastnews, Fot: MAREK LASYK/REPORTER)
d3bketn

Zwierzęta codziennie przechadzają się między rzędami winorośli i wynajdują szkodniki, którymi się żywią - wyjaśnia "Telegraph". Szczególnie upodobały sobie ślimaki, które szczególnie stanowią problem dla upraw. Na farmie pracują kaczki odmiany "biegus indyjski". Jeden osobnik tego gatunku może zjeść nawet 40 ślimaków dziennie.

Pracownicy winnicy ocenili, że zwierzęta w wykonywaniu swojego zadania są równie skuteczne jak pestycydy, dzięki czemu można było ograniczyć ilość stosowanych chemikaliów. Winnica zamierza w przyszłości wprowadzić więcej rozwiązań przyjaznych środowisku.

Zwierzęta stały się atrakcją turystyczną i znakiem rozpoznawczym winnicy, nawet wino nazwano na ich cześć "Runner Duck". Kaczki niestety są dość płochliwe i niezbyt chętnie wchodzą w interakcje z gośćmi.

d3bketn

Jak wygląda taki przemarsz kaczek można zobaczyć w internecie na jednym z wielu filmów chętnie publikowanych przez turystów:

d3bketn

Podziel się opinią

Share
d3bketn
d3bketn