Trwa ładowanie...

90 złotych mandatu za parkowanie pod sklepem Aldi? "Błąd ludzki"

Pan Krzysztof w czwartek wybrał się na zakupy do sklepu Aldi w Dąbrowie Górniczej. Dostał mandat, bo jego darmowa godzina parkingu minęła już po 43 minutach. "Strach jeździć na zakupy" - alarmuje przez dziejesie.wp.pl.

90 złotych mandatu za parkowanie pod sklepem Aldi? "Błąd ludzki"Źródło: Getty Images
d1robe5
d1robe5

Do naszej skrzynki dziejesie.wp.pl wpadł "donos" od pana Krzysztofa, którego czwartkowe zakupy w Aldi przy ulicy Przybylaków w Dąbrowie Górniczej zakończyły się konfrontacją z kontrolerką parkingu i związaną z tym wizytą na komendzie policji.

Wybierając się na wieczorne zakupy, czytelnik wydrukował bilet na bezpłatny, godzinny postój. Niestety, mandat za przekroczenie czasu parkowania dostał już po 43 minutach.

zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, fot: dziejesie.wp.pl
zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, fot: dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Pomysł na biznes: Parkingi rowerowe

"Auto zaparkowałem o godzinie 18.19. Wydrukowałem bilet parkingowy i zostawiłem go za szybą w miejscu do tego przeznaczonym. Skoda ma specjalny uchwyt na takie bilety, więc widać bardzo dobrze. Bilet był ważny do godziny 19:19. Po wyjściu ze sklepu zauważyłem, że jakaś kobieta robi zdjęcie auta i odchodzi. Po dojściu do auta zauważyłem, że za wycieraczką jest wezwanie do zapłaty na kwotę 90 złotych za brak opłaty parkingowej, mimo że ważny bilet parkingowy był tuż obok. Wezwanie jest z godziny 19:02" - donosi pan Krzysztof.

d1robe5
zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, fot: dziejesie

Płatny parking pod Aldim w Dąbrowie Górniczej obsługuje spółka TD System z Bielska-Białej i to właśnie jej pracownica wystawiła pani Krzysztofowi wezwanie do zapłaty 90 złotych kary.

"Na pytanie o wezwanie do zapłaty kontrolerka stwierdziła, że ten bilet parkingowy sobie teraz podłożyłem, mimo że godzina wystawienia biletu to 18:19" - dodaje pan Krzysztof.

d1robe5

Skończyło się na interwencji na komendzie policji, która doradziła czytelnikowi złożenie reklamacji w spółce TD System. Pan Krzysztof poszedł za radą funkcjonariuszy.

"Został wezwany patrol, który stwierdził, że zastosowałem się do regulaminu parkingu. Pojechałem drugi raz na komendę i zostałem poinformowany, że jak reklamacja zostanie odrzucona przez firmę parkingową, to mogę złożyć zawiadomienie o popełnieniu wyłudzenia" - pisze.

Jak twierdzi pan Krzysztof, "problem jest ogólnopolski", bo spółka TD System obsługuje parkingi pod wieloma sklepami sieci Aldi. W internecie nie brakuje negatywnych opinii na temat firmy. Wynika z nich, że nakładanie na klientów bezpodstawnych mandatów w wysokości 90 złotych jest jej stałą praktyką lub, jak sugerują klienci, sposobem na zarobek.

d1robe5

- Czemu Aldi toleruje współpracę z taką firmą? - pyta pan Krzysztof.

O wyjaśnienia poprosiłem Agatę Biernacką z działu PR Aldi.

"Po przeanalizowaniu sytuacji skontaktowaliśmy się z zarządcą parkingu z prośbą o natychmiastowe anulowanie mandatu. Został on anulowany. Bardzo nam przykro, że doszło do bezpodstawnego wystawienia mandatu naszemu klientowi" - czytam w mailu.

Getty Images
Źródło: Getty Images, fot: Getty Images

"Wystawienie mandatu w tym przypadku, jak wyjaśnia nam firma TD System, wynikało z błędu ludzkiego. Kontroler nie zauważył biletu parkingowego na desce rozdzielczej samochodu. Jak zapewnił nas sam prezes TD System, pracownik firmy po zauważeniu pomyłki przeprosił klienta, poinformował o procedurze reklamacyjnej i zapewnił, że mandat zostanie anulowany następnego dnia. Niestety system uniemożliwia anulowanie mandatu na miejscu".

d1robe5

Dowiedziałem się też, że mandaty na parkingu pod Aldim to ostateczność - przynajmniej w teorii.

"Klienci ALDI niejednokrotnie mierzyli się z sytuacją, w której miejsca parkingowe przeznaczone dla nich, zajmowane były przez osoby wykorzystujące parkingi sklepów do celów prywatnych, np. jako całodzienne miejsca postojowe" - tłumaczy Agata Biernacka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1robe5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1robe5