Trwa ładowanie...
d3tkmol

ABC Data szacuje, że polski rynek tabletów może wzrosnąć w '14 o kilkanaście proc.

04.03. Warszawa (PAP) - ABC Data szacuje, że w 2013 r. na polskim rynku mogło się sprzedać około 2 mln szt. tabletów, a wzrost rynku tych urządzeń w 2014 r. może wynieść...

Share
d3tkmol

04.03. Warszawa (PAP) - ABC Data szacuje, że w 2013 r. na polskim rynku mogło się sprzedać około 2 mln szt. tabletów, a wzrost rynku tych urządzeń w 2014 r. może wynieść kilkanaście proc. Wzrost sprzedaży tabletów pod marką własną spółki ma być zdecydowanie większy.

"W ubiegłym roku rynek polski dawał możliwość ulokowania około 2 mln tabletów. Biorąc pod uwagę to, czego oczekują resellerzy, należałoby oczekiwać w tym roku wzrostu rynku o około kilkanaście procent" - powiedział na konferencji prasowej Dobrosław Wereszko, członek zarządu ABC Data.

Z badania przeprowadzonego przez ABC Data na początku roku wśród ponad 1,5 tys. klientów spółki, od małych sklepów komputerowych po największe sieci handlowe wynika, że ponad połowa sprzedawców elektroniki w Polsce oczekuje w tym roku wzrostu sprzedaży tabletów o przynajmniej 5 proc. Czterech na dziesięciu badanych zakłada, że wzrost ten przekroczy 10 proc.

Tablety stanowią ponad 50 proc. sprzedaży marki Colorovo z tendencją rosnącą.

"Jeśli chodzi o sprzedaż tabletów w tym roku to nasze apetyty są zdecydowanie większe niż wzrosty kilkunastoprocentowe" - powiedział Wereszko.

"Sprzedaż wszystkich urządzeń mobilnych w tym roku chcielibyśmy podwoić wobec 2013 r." - dodał.

Marka Colorovo jest obecnie w pierwszej piątce wszystkich linii produktowych ABC Data pod względem generowanej marży.(PAP)

gsu/ ana/

d3tkmol
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tkmol
d3tkmol