Trwa ładowanie...
d285nd7

ABW ws. zarzutów dla osób z KGHM Polska Miedź S.A. (komunikat)

...

Share
d285nd7

03.10. Warszawa - ABW informuje:

Funkcjonariusze opolskiej delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zgromadzili materiał procesowy, który pozwolił Prokuraturze Okręgowej w Opolu na przedstawienie zarzutów trzem osobom z personelu KGHM Polska Miedź S.A. Podejrzani mogli wyrządzić szkodę w majątku spółki na ponad ćwierć miliona złotych.

Funkcjonariusze ABW od trzech lat, razem z prokuraturą, wyjaśniali sprawę dotyczącą nieprawidłowości związanych z wdrażaniem wniosków i projektów racjonalizatorskich i wynalazczych w KGHM Polska Miedź S.A.

Na podstawie zebranych materiałów oraz po uzyskaniu opinii biegłych Prokuratura Okręgowa w Opolu przedstawiła zarzuty trzem osobom. Dwie z nich usłyszały zarzuty oszustwa, natomiast trzecia usłyszała zarzut pomocnictwa. Sprawa dotyczy szkody w majątku oddziału KGHM Zakładu Górniczego "Polkowice-Sieroszowice". Przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo dotyczy szkody przekraczającej ćwierć miliona złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kos/

d285nd7

Podziel się opinią

Share
d285nd7
d285nd7