Trwa ładowanie...
d2iufmc

ACE zwiększyło sprzedaż wolumenową o 12,1% r/r do 8,9 mln części w III kwartale

Warszawa, 23.10.2015 (ISBnews) - Sprzedaż wolumenowa ogółem Automotive Components Europe (ACE) w III kwartale br. zwiększyła się o 12,1% r/r i osiągnęła poziom 8,9 mln części. Skumulowany (I-III kw.) wzrost sprzedaży wolumenowej ogółem wyniósł 12,6%, osiągając poziom 29,2 mln części, podała spółka.

Share
d2iufmc

"Wynik ten został osiągnięty głównie dzięki wzrostowi wolumenów w segmencie żeliwnym dynamicznie zwiększającym produkcję nowych części na rynek motoryzacyjny w Feramo (Czechy), ale także dzięki segmentowi aluminiowemu, który osiągnął wyniki powyżej rynku" - czytamy w komunikacie.

Skumulowany (I-III kw.) wzrost sprzedaży wolumenowej grupy w segmencie motoryzacyjnym wyniósł 14,3% (w porównaniu do 6,6% wzrostu produkcji samochodów osobowych w Europie Zachodniej w tym okresie.

"Proces wprowadzania do produkcji nowych produktów z żeliwa sferoidalnego jest kontynuowany i udział naszego zakładu w Czechach w produkcji odlewów dla segmentu motoryzacyjnego Grupy ACE powinien się w dalszym ciągu zwiększać" - czytamy dalej.

Grupa ACE jest wiodącym dostawcą podzespołów motoryzacyjnych do układów hamulcowych w Europie i specjalizuje się w elementach systemów bezpieczeństwa. ACE zadebiutowało na warszawskiej giełdzie w 2007 r.

(ISBnews)

d2iufmc

Podziel się opinią

Share
d2iufmc
d2iufmc